Кралете на завръщането Реал Мадрид изуми Байерн и стигна до финала на Шампионската лига
Breaking News | 2024-05-08 | 23:40:47

Хоселу от Реал Мадрид вкара два гола в последните минути, докато се бориха от ръба на елиминацията, за да достигнат финала на Шампионската лига с драматичен реванш 2-1 победа над Байерн Мюнхен в сряда, която ги изпрати до общ резултат 4-3.

Реал достигна шестия си финал в Шампионската лига за 10 години и ще кандидатства за рекордно удължена 15-а титла срещу Борусия Дортмунд на Уембли на 1 юни.

В повторение на грандиозната си полуфинална победа срещу Манчестър Сити преди две години, те видяха своите опоненти да повеждат, след като резервата на Байерн Алфонсо Дейвис отбеляза гол от контраатака в 68-ата минута .

Но Хоселу се качи от резервната скамейка, за да изравни резултата след пагубна грешка на Мануел Нойер в 88-ата минута и две минути по-късно той блесна втори във вратата на Байерн от центриране на Антонио Рюдигер. – Ройтерс