Кратери на силната защита на Нетс през второто полувреме по време на загубата от Хийт
New York Post | 2024-01-16 | 05:55:33

Най-доброто представяне на Нетс в защита за годината не можа да помогне.

Нито можеха да се случат големи вечери от Микал Бриджис и Кам Томас, които готвеха заедно, тъй като Бруклин претърпя загуба с 96-95 след продължения от Маями преди разпродаване на публиката от 17 893 в Barclays Center в понеделник вечер.

Мачът не беше решен, докато Бриджис (отборни 26 точки, заедно с девет борби и шест асистенции) не видя 10-футовото изчезване на базовата линия срещу трима защитници, които останаха малко с 1,1 секунди до края на продълженията.

Томас имаше 23 точки извън резервната скамейка и Бруклин трябваше да претърпи аванс от 16 точки през второто полувреме на домашния си паркет, слушайки скандирания „Lets go Heat!“

Нетс (16-23) изпуснаха 14 от предишните си 18 и сега тръгват на пътешествие по Западния бряг с три мача, което включва победи в Портланд и в Лос Анджелис срещу Клипърс и Лейкърс.

Джими Бътлър се завърна след отсъствие от седем мача с най-високите 31 точки за Хийт, сега 24-16.

Защитата на Бруклин премина от задушаване до решето след паузата.

Мрежите позволиха само 26,2 процента стрелба — и 0-към-12 зад дъгата от 3 точки — в изграждането на преднина от 14 точки на полувремето. Нетс се предадоха със 70,6 процента – и 5-към-7 от дълбочина – като бяха надиграни с 37-24 през третото тримесечие.

Четвъртата четвърт не успя да реши мача — наказателни удари на Бриджис с 4,4 секунди до края на редовното време, завързаха го на 88 — така че им трябваше продължение.

Тук Нетс взривиха нова преднина.

Томас постави Нетс първи на борда и след пропуск на Бам Адебайо, дясното крило 3 на Ройс О’Нийл им даде преднина от пет точки.

Блок на Кейлъб Мартин от Бриджс доведе до налагане на нарушение на часовника за удар от Бруклин.

Тайлър Херо (29 точки) вкара тройка при 1:29 оставащи точки, но Бриджис отговори със силен удар в лентата, получавайки отскок за преднина от 95-91.

Herro удари още една тройка, за да издърпа Heat в рамките на една.

И след като Бруклин получи сигнал за намеса в офанзивен кош, Маями имаше златна възможност.

Клакстън принуди Херо да даде топката, но Бътлър спечели свирка срещу Денис Смит-младши, като уцели и двата свободни удара 11 секунди преди края.

Той даде преднина на Хийт и пропускът на Бриджис гарантира, че те я задържат.