Крис Ууд поставя бившия отбор на Нюкасъл на меча с хеттрик за Форест
Breaking News | 2023-12-26 | 17:24:49

Крис Ууд се завърна да преследва Нюкасъл със зашеметяващ хеттрик, докато Нотингам Форест връчи на новия шеф Нуно Еспирито Санто първата победа във Висшата лига от своето управление .

Ууд, човекът, за когото новите собственици на свраките платиха £25 милиона на Бърнли през януари миналата година в опит да предотвратят изпадането, се възползва от лошата защита, за да вземе требъл, който сложи край на седемте на бившия му клуб -печеливш мач в лигата на Сейнт Джеймс Парк и ги обрече на шеста загуба в седем мача във всички състезания.

Победата с 3-1 беше малко повече, отколкото гостите заслужаваха в деня, когато хората на Еди Хау , който поведе чрез спорна дузпа на Александър Исак, бяха разкъсани от Антъни Еланга и Морган Гибс-Уайт пред невярваща публика от 52 207 души.

КРИС УУД ИМА ХЕТТРИК ⚽️⚽️⚽️

Какъв ден за новозеландеца и @NFFC! #PLonPrime#NEWNFOpic.twitter.com/ij2gtIRJ3O

— Amazon Prime Video Sport (@primevideosport) 26 декември 2023 г.

Победата над Тайнсайд послужи като тласък на надеждите на Форест за оцеляване, но остави огромна въпросителна върху шансовете на Нюкасъл да повтори класирането в челната четворка от миналия сезон с гостуване в Ливърпул и гостуване на Манчестър Сити в Сейнт Джеймс, за да застане от двете страни на своята ФА Равенство от трети кръг за купата срещу Съндърланд.

Свраките тръгнаха решени да дадат отговор на мрачното поражение с 1-0 в събота от Лутън и ранният им натиск се отплати след 23 минути, когато Исак победи вратаря Мат Търнър от дузпата, след като защитникът Мурильо беше грубо осъден да фаулира нападателя, когато се обърна към пода на Антъни Гордън.

Еланга, който измъчваше крайния защитник Дан Бърн през цялото време, центрира от далечното хвърляне на Муса Ниахате и бившето крило на Манчестър Юнайтед трябваше да отбележи 12 минути преди почивката, когато влезе зад гърба на Бърн отдясно, но не успя да намери път покрай Мартин Дубравка.

Исак видя нахален удар, обърнат от Търнър на близката му греда, а Мигел Алмирон направи усилие, когато се подхлъзна в края на хлъзгав отборен ход, и свраките бяха принудени да платят за пропуснатите положения в добавеното време на първото полувреме.

Алмирон спечели притежанието на топката на границата на наказателното поле на гостите, но не успя да избере съотборник, позволявайки на Гибс-Уайт да спринтира нагоре и да намери Еланга, който даде на Ууд най-простата задача за изравняване.

Може да е било по-лошо за домакините в рамките на секунди след подновяването на играта, когато Гибс-Уайт стрелна с глава от опасното центриране на Еланга, а Нюкасъл изглеждаше все по-уязвим.