Крис Ууд спечели скъпоценната точка на Нотингам Форест срещу Кристъл Палас
Breaking News | 2024-03-30 | 20:26:03

Крис Ууд вкара седмия си гол в осем мача от лигата, докато Нотингам Форест се върна от зоната на изпадащите с равенство 1-1 срещу Кристъл Палас.

В първия си мач, откакто получи четири точки от Висшата лига за нарушаване на правилата за печалба и устойчивост, Форест се нуждаеше от изравнителен гол в 61-та минута от намиращия се във форма нападател, за да отмени ранния удар на Жан-Филип Матета за гостите.

След като попадна в долната тройка след отнемането на точките, Форест се изкачи до 17-то място по голова разлика, след като Лутън загуби от Тотнъм.

Форест тази седмица обжалва срещу наказание, но имаше малко възбуждаща реакция от страна на играчите до второто полувреме и те все още имат само една победа от последните си 10 мача в лигата.

Преди началото феновете в Трент Енд разкриха голям банер, който гласеше „Ние ще се борим и ще победим“, но духът на трибуните не беше съчетан с представянето на терена през първите 45 минути и Палас отбеляза с първата си истинска атака само след 11 минути.

Джеферсън Лерма засече изгубена топка и след това изигра плъзгащ се пас към Еберечи Езе, който остави топката, за да прехвърли Матета в третия си гол в последните си четири изяви, оставяйки Матц Селс без шанс, тъй като намери горния ъгъл.

Три минути по-късно оживеният Езе пробва късмета си с пряк свободен удар отляво, без Селс да рискува, като го преобърна на далечната греда.

Форест владееше много топката, но не и финално подаване, тъй като Палас, търсейки победа, която да ги изведе към безопасността, бяха щастливи да паднат дълбоко, задържайки всичките 11 играчи зад топката.

Нямаше сервис. за завърналия се Ууд като Форест не успя да тества своя бивш вратар Дийн Хендерсън, който замени контузения Сам Джонстоун за Палас.

Седем минути преди полувремето отборът на Оливър Гласнър трябваше да удвои преднината си, когато Адам Уортън изведе пас на резба от дълбочина прати Езе към вратата, но Селс излезе бързо, за да потуши удара.

Нуно Еспирито Санто пусна Антъни Еланга вместо Ибрахим Сангаре на почивката, но отново Палас беше този, който бързо заплаши с Езе навеждайки широко усилие, след като беше изигран от Уортън след къс корнер.

Когато Калъм Хъдсън-Одои нахлу отляво в 52-ата минута, ударът му беше достатъчно лесен, за да може Хендерсън да избие, но Форест започваше за да намери малко насърчение и изравни малко след часа.

Морган Гибс-Уайт вкара топка отляво и Ууд, с гръб към вратата, се справи добре, като се обърна и стрелна с глава над Хендерсън и в далечния ъгъл на мрежата.

След като седеше дълбоко толкова дълго, Палас се опита да увеличи интензитета и Уортън стреля разточително, преди Езе да спаси добре Селс, след като победи няколко защитници в пробив през

Мачът вървеше от край до край и в 74-ата минута Хъдсън-Одои избра резервата Гио Рейна, който направи място за себе си, преди да отправи силен удар, който Хендерсън парира, а Гибс-Уайт изпрати стреля над гредата.

Палас беше на сантиметри от закъснял победител, когато Неко Уилямс обърна ъгъла на Езе срещу собствената си греда в 87-ата минута, но равенството се стори справедлив резултат в крайна сметка.