Кристъл Палас 1-1 Брайтън: Късният удар с глава на Дани Уелбек отрича победата на Ийгълс над ожесточени съперници след откриването на Джордан Аю и издига отбора на Роберто Де Зерби до осми
Daily Mail | 2023-12-22 | 02:52:08

Палас беше под толкова голям натиск през второто полувреме от Брайтън.

Те поведоха, след като Джордан Аю отбеляза завръщането си от спиране с гол точно преди полувремето, което постави Рой Ходжсън в курса за много щастлива Коледа.

Дани Уелбек вкара решаващ гол, когато Брайтън изостана, за да направи равенство срещу Кристъл Палас

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед заби нестандартен удар с глава в горния ъгъл в 82-ата минута

Палас мечтаеха за победа, когато Джордан Аю ( отдясно) ги доведе до преднина през първото полувреме

Вашият браузър не поддържа iframes.

Лошата форма го беше оставила под напрежение. Среща младите играчи и феновете на Палас, за което той се извини, а също и състоянието на съвременния футбол подсказаха, че той така или иначе не се наслаждава много на нещата.

Победата над Брайтън, след като се бори за равенство срещу шампиона Сити, щяха да бъдат два големи резултата, които наистина да променят настроението.

Но предаването на преднината им срещу Брайтън по начина, по който го направиха, може би щеше да намалее малко от добрата воля, спечелена на Етихад.

Вместо да надгради преднината си, Палас плати цената за отстъплението и опита да защити предимството си, позволявайки на Брайтън да вземе инициативата.

Реакциите на неспокойните местните жители, докато Брайтън започваше атака след атака, изглежда предполагаше разочарование от липсата на амбиция и способност да се съчетае достатъчно притежание, за да се държат гостите на разстояние.

Hodgson го видя по различен начин, което предполага, че умората може да се е появила, като същевременно отдава заслуженото на Брайтън.

Така или иначе, след като беше на минути от първа победа от седем, Чакането на Палас продължава.

Попитан дали усеща топлината сред формата на Палас, Ходжсън каза: Не вярвам, че играчите могат да направят много повече от тях правят в момента, така че ако има напрежение, не го усещам.

"Не успяхме да възпроизведем представянето си през първото полувреме през втората половина. Изравнителният гол винаги витаеше във въздуха през второто полувреме.

"През целия мач се опитахме да продължим този натиск, но те успяха да се измъкнат по-добре. '

Уелбек си проправя път към пълната си форма след два месеца отсъствие с контузия на бедрото и Роберто Де Дзерби, който се поти от контузия на глезена, която остави Каору Митома с патерици призна, че е поел риск, като остави Уелбек за по-дълго от планираното.

Де Зерби каза: „Уелбек е един от най-важните играчи в нашия отбор. Евън Фъргюсън е добър играч, Жоао Педро е друг голям потенциален играч, а Уелбек е различен играч. Различно ниво.

'Но не ти казвам нещо [което не знаеш]. Уелбек можеше да играе 25 минути, но аз реших да играя 45 минути с моя отговорност.“

Моделът беше зададен рано, като Брайтън доминираше притежанието, въпреки че имаха само две усилия за да покажат цялото си притежание на топката през първото полувреме, и двамата бяха изтласкани от Дийн Хендерсън.

И те се оказаха изостанали на почивката, след като лошото изчистване на Барт Вербрюген доведе до Майкъл Олис центрира, за да вкара гол на Айю.

Брайтън можеше да обвинява само себе си, че преиграваше отзад и Аю вкара с глава

Искра беше дива празненства в Selhurst Park, но Брайтън скоро щеше да си върне контрола над топката

Роберто Де Зерби направи две смени на полувремето и в крайна сметка те промениха играта

Уелбек влезе на полувремето заедно с Факундо Буонаноте и допринесе за подобрението на Брайтън.

Обществен враг №1 Дънк се приближи отблизо с глава, която мина точно покрай горния ъгъл, Джак Хиншелууд имаше обжалване за дузпа, махна на Брукс и също стреля.

Хендерсън спаси впечатляващо при пълно разтягане от Били Гилмор и предизвика още един страх. Палас в крайна сметка оцеля, когато изсипа висока топка.

Палас за кратко избяга от натиска, за да създаде шанс на Еберечи Езе, който щеше да убие играта.

Кару Митома имаше спокойна нощ по неговите стандарти и в крайна сметка си тръгна с контузия

Но Ян Пол Ван Хеке се върна и се притече на помощ на Брайтън с последно предизвикателство с плъзгане.

Провалът на Палас да се възползва от този шанс се оказа скъп и проправи пътя на Уелбек да засече центриране на Грос и те имаха допълнителни възможности да измъкнат победата в последните минути.