Кристъл Палас разби европейските надежди на Уест Хям с победа с пет гола
Breaking News | 2024-04-21 | 20:17:18

Кристъл Палас нанесе тежък удар на амбициите на Уест Хям да играе европейски футбол през следващия сезон с победа с 5-2 на Селхърст Парк.

Палас, който досега не е вкарвал повече от три гола в лига състезание този сезон, водеше с четири в рамките на 31 минути, откривайки резултата с удар на Майкъл Олисе с глава, преди Еберечи Езе да направи два с превъзходен удар с велосипед.

Емерсън засили неволите на Айрънс, когато обърна топката в собствената си врата, преди Жан-Филип Матета да се запише в протокола точно след половин час.

Антонио върна един удар за гостите преди прекъсване, но Матета вкара втория си гол в 64-ата минута, за да възстанови буфера от четири гола.

Точно както изглеждаше като удивителния знак за огромна победа, стражът на Палас Дийн Хендерсън беше уловен и му беше позволено Обратно подаване на Тирик Мичъл, което прескача крака му и влиза в мрежата на домакините.

Поражението оставя Уест Хям осми, с две точки изоставане от Нюкасъл и Манчестър Юнайтед над тях, които и двата имат по два мача по-малко.

Прекрасното изрязано кръстче на Йоахим Андерсен накара Олизе да кимне покрай Лукаш Фабиански за откриването на седмата минута, когато Палас започна по страхотен начин.

Мичъл почти направи две, пламнал, след като беше пуснат от Езе , който скоро удвои преднината на Палас.

Фабиански получи достатъчно от ботуша си при слабото усилие на Матета, но топката отскочи по пътя на Езе, който се подчини в акробатичен стил с великолепен велосипеден удар.

Палас беше с три гола в полза, когато Уил Хюз насочи топката към нахлуващия Даниел Муньос на задната греда, където нещастният Емерсън вместо това я отклони покрай собствения си вратар.

Шансовете продължаваха да идват, всичко за Палас, който открадна топката далеч от Чуковете в халфовата линия, като в крайна сметка позволи на Олисе да прати удар през лицето на вратата, за да може Матета да я докосне.

Чуковете най-накрая се насладиха на магия в играта на домакините финална трета малко след половин час,  когато Анджело Огбона кимна при един от единствените шансове на гостите над гредата.

Това беше началото на малко по-спокоен период за хората на Дейвид Мойс, които успяха в 40-ата минута, когато Антонио прехвърли удара с глава на Томаш Соучек покрай Хендерсън, вратата остана след проверка на VAR. обиколка, докато опортюнистични бели фланелки бръмчаха около него на голлинията, за да се нахвърлят върху разлива, който така и не се появи, и орлите бяха най-близо преди почивката, когато Андерсен кимна. стартира второто полувреме, когато Мойс направи двойка смени, заменяйки Огбона с Арън Кресуел и Сучек – който беше жълт картон в края на първия период – с Бен Джонсън.

Фабиански направи страхотно спасяване на deny Езе и Палас получиха удар, когато Адам Уортън, който блестеше от подписването си през януари, беше принуден да напусне след сблъсък с Емерсън и заменен от Науиру Ахамада малко след часовата граница.

Матета възстанови играта на домакините четири гола преднина по-малко от три минути по-късно, след пас от Езе през краката на Кърт Зума и в долния ъгъл.

Точно когато вторият удар на французина изглеждаше да реши резултата, сезонът на Палас - дългогодишният навик да допускат късни голове се върна, за да ги преследва, само че този път това беше изцяло тяхно дело – гафът на Хендерсън, който сложи край на категоричния триумф на неговата страна.