Кристиано Роналдо е разследван за жест към фенове в Саудитска Арабия, според саудитски медии
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-27 | 16:10:20

Кристиано Роналдо беше подложен на проверка за жест, който направи към феновете след победата на Ал-Наср с 3-2 срещу Ал-Шабаб в Саудитската професионална лига в неделя.

На кадри от мача се чуват фенове да се подиграват на Роналдо, като скандират за Лионел Меси, дългогодишен съперник на 39-годишния нападател.

Роналдо може да бъде видян с ръка до ухото си, вслушвайки скандирането на тълпата. След това той направи жест с ръка към слабините си по посока на зрителите на трибуните.

Жестът сега се разследва от Футболната федерация на Саудитска Арабия (SAFF), според притежаваната от Саудитска Арабия медия Asharq Al Awsat, която цитира неназовани източници.

CNN се свърза с представителите на Роналдо, SAFF, Al-Nassr и Al-Shabab за допълнителен коментар.

В мача в неделя между двата базирани в Рияд съперници Роналдо откри резултата от дузпа за Ал-Насър – неговият 22-ри гол в 20 мача в лигата този сезон – преди дузпата на Яник Караско да направи 1-1 точно преди полувремето след Аймерик Предизвикателството на Лапорт.

Ал-Наср си върна преднината минута след началото на второто полувреме чрез удар на Талиска, но Ал-Шабаб отговори отново, този път с гол на Карлос Жуниор от близко разстояние, за да направи 2-2.

Ал-Наср обаче щеше да има последната дума, тъй като вторият гол на Талиска дълбоко в мача завърши победата с 3-2 във вълнуваща среща.

Ал-Наср вече изостава на седем точки от Ал Хилал на върха в Саудитската професионална лига, въпреки че жестът на Роналдо към привържениците на трибуните доминираше в голяма част от коментарите след мача.

„Дисциплинарната комисия [SAFF], вие сте изправени пред най-голямото изпитание“, написа известният саудитски журналист Уалид Ал-Фарадж в X, известен преди като Twitter. „Чакаме и ще видим. Всичко си има граници, колкото и голяма звезда да си. Ето как са големите лиги.”

Според Asharq Al Awsat, португалската звезда може да получи наказание от два мача и глоба за този жест.

Роналдо е във втория си сезон в Саудитска Арабия. Той вкара 14 гола в 16 мача в лигата миналата година и е голмайстор в лигата за настоящата кампания.

„Въпреки промените в обществото през годините, от само себе си се разбира, че Саудитска Арабия е консервативна страна“, пише журналистът Джон Дуерден в британския вестник The Guardian.

„Този ​​инцидент може да се разглежда като възможност да се покаже дори на най-големите футболни звезди, че не са освободени от спазването на културни норми и практики.“

Източник: cnn.com