Кристиано Роналдо получи червен картон за удар с лакът опонент по време на поражението за Суперкупата на Саудитска Арабия
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-09 | 14:00:22

Кристиано Роналдо получи червен картон за удар с лакът на противник по време на поражението на Ал-Наср срещу Ал-Хилал в полуфинала за Суперкупата на Саудитска Арабия.

Инцидентът се случи късно в мача в понеделник в Абу Даби, когато португалският нападател се оказа в битка с Али Ал-Булайхи от Ал-Хилал по време на добавеното време на второто полувреме.

Той получи директен червен картон за това, че удари лакътя си в гърдите и гърлото на централния бек Ал-Булайхи, след което изглежда вдигна юмрук към съдията.

Садио Мане вкара за Ал-Наср след напускането на Роналдо, но предишни голове на Салем Ал-Даусари и Малком донесоха победа на Ал-Хилал с 2-1.

Това беше 33-ата поредна победа на Ал-Хилал, тъй като клубът продължава историческата си серия под мениджъра Хорхе Жезус, след като постигна рекорд за най-много поредни победи в мъжкия футбол миналия месец.

Отавио изглеждаше, че е дал преднина на Ал-Хилал в края на първото полувреме, преди ударът му да бъде отменен за засада и до 61-та минута отне на Ал-Даусари да направи 1-0.

Малком, който удари гредата с усилие от далечна дистанция минути преди това, скоро отбеляза втори гол за своя отбор по-късно през полувремето с удар с глава в земята.

Оттам нямаше връщане за Ал-Насър, въпреки утешителния гол на Мане след червения картон на Роналдо.

Това не беше първият път, когато 39-годишният футболист има дисциплинарни проблеми след преместването си в Саудитска Арабия. По-рано тази година той беше отстранен за един мач и глобен, след като направи жест със слабините си към зрителите по време на мач от Saudi Pro League (SPL).

Поражението в понеделник означава, че Роналдо и Ал-Насър вероятно ще завършат този сезон без трофей. Отпаднал също от Шампионската лига на Азия, отборът е на 12 точки зад съперника си от Рияд Ал-Хилал в SPL.

Сега Ал-Хилал ще се изправи срещу Ал-Итихад на финала за Суперкупата на Саудитска Арабия в Абу Даби в четвъртък.

Източник: cnn.com