Ламар Джаксън мотивира Рейвънс с „неподходяща“ реч на полувремето
New York Post | 2024-01-21 | 21:44:47

При победата си в дивизионния кръг на AFC над тексасците в събота, Рейвънс завършиха с 24-0 през второто полувреме, но това далеч не беше лесен ден за Балтимор.

Въпреки че са двуцифрени фаворити, Рейвънс се оказаха равен с тексасците 10-10 на полувремето.

Куотърбекът на Рейвънс Ламар Джаксън почувства неотложността на полувремето и беше принуден да мотивира своя поставен под номер 1 отбор да премине през третата четвърт.

Попитан кой е говорил на полувремето, фаворитът за MVP за 2023 г. каза, че го е направил, като буквално се удряше в гърдите.

„Много псувни на полувремето“, предложи Джаксън след мача. „Би било неуместно, ако го кажа точно тук. Би било.

„Всъщност не правехме нищо за тази защита, знаете ли, те играеха страхотно. И тази атака също играеше страхотно“, продължи той за тексасците. Но ние не си вършехме работата с нашата единица през второто полувреме. Отидохме да поставим точки на дъската, започнахме да движим топката, да местим веригите и започнахме да приличаме на себе си.”

Рейвънс надиграха новопостъпилите тексасци с 34-10 и чакат победителя от неделния двубой между Чийфс и Билс, за да ги приемат в мача за шампионата на AFC следващия уикенд.

Следващата седмица Ravens ще отбележи първото участие в AFC Championship от 2013 г. насам, годината, която отбеляза и последната им победа в Super Bowl.

Гарваните са с 2-2 за всички времена в мачовете за титлата на AFC и при двете победи те спечелиха Super Bowl.

При победата си над тексасците, Джаксън завърши 16 от 22 подавания за 152 ярда и два тъчдауна, като същевременно записа 11 пренасяния за 100 ярда при бърза игра и два тъчдауна на земя.

Джаксън беше отговорен за всичките четири тъчдауна на Рейвънс.