Ландо Норис: Феновете ще бъдат отблъснати от Формула 1 от доминацията на Макс Верстапен
Breaking News | 2024-04-20 | 16:10:06

Ландо Норис се страхува, че „скучната“ доминация на Макс Верстапен във Формула 1 принуждава феновете да се отдалечат.

Верстапен стана първият пилот в това век, за да започне сезона с пет последователни полпозишъна след съкрушително представяне в квалификациите за Гран При на Китай в неделя.

26-годишният холандец изпревари съотборника си в Ред Бул Серхио Перес с 0,322 секунди в Шанхай Интернешънъл Писта, за да заеме първо място, след като по-рано се състезава от четвърто до първо място в състезанието за спринт от 19 обиколки.

Макс е първи пилот през този век, за да спечели поляка в първите пет състезания за сезона