ЛеБрон Джеймс отбелязва рекордните за сезона 40 точки при победата на Лос Анджелис Лейкърс над Оклахома Сити Тъндър
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-26 | 19:21:06

ЛеБрон Джеймс отново доказа, че възрастта е само число, тъй като отбеляза най-високите за сезона 40 точки в събота, за да изведе Лос Анджелис Лейкърс до победа със 129-120 над Оклахома Сити Тъндър.

38-годишният играч направи офанзивен майсторски клас, като стана първият играч в техния 21-ви сезон в НБА, който записа игра с 40 точки, като направи 13 за 20 от полето, включително и петте си тройки. Той добави и седем борби и седем асистенции.

„Имахме нужда от тази победа“, каза след това Джеймс, който навършва 39 след седмица, според ESPN. „Не искахме да завършим пътуването с загуба. Да дойда тук, за да играем срещу отбор, който играе изключително добре през този сезон, това беше голяма победа за нас.”

След поредица от четири загубени мача, Антъни Дейвис определи този мач като „трябва да спечели“ за Лейкърс и треньорът Дарвин Хам промени стартовия състав в опит да подсили защитата предварително.

Това беше решение, което изплати дивиденти, като по-късно Хам отдаде почит на „този размер и физическа сила там“, тъй като Лейкърс надделя над Тъндър и водеше с 12 на почивката.

Д’Анджело Ръсел, който беше преместен на пейката, допринесе с 15 точки за 18 минути, докато Дейвис добави 26 точки, а Руи Хачимура 21 точки.

Но Джеймс беше този, който даде решаващия принос, вкарвайки 11 точки във финалните 4:29, за да подпечата победата, след като Тъндър намали преднината на Лейкърс от 26 на само осем точки по средата на четвъртата четвърт.

Thunder караха серия от три победи, но въпреки 34 точки от Shai Gilgeous-Alexander и 28 точки на Jalen Williams, те не можаха да надвият Lakers.

„Всичко, което ме интересува, е утрешният почивен ден“, добави Джеймс след това. „Пейка ми за понеделник. Единственото нещо, което ме интересува понеделник в момента, е дъщеря ми да се събуди и да отвори подаръците си. Това е.

„Моля, дори не ми говорете за Коледа точно сега. Бъдни вечер е това, което очаквам с нетърпение. Готов съм да си кача задника на този диван.

Следващият мач на Лейкърс е на Коледа, когато са домакини на Бостън Селтикс.

Източник: cnn.com