ЛеБрон Джеймс вкарва 30 точки, докато Лос Анджелис Лейкърс върви към финала на турнира в рамките на сезона на НБА
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-08 | 13:40:36

Суперзвездата на НБА ЛеБрон Джеймс записа 30 точки, осем асистенции и пет борби, докато Лос Анджелис Лейкърс доминираха над Ню Орлиънс Пеликанс със 133-89 в полуфиналите на Междусезонния турнир (IST) в четвъртък.

Победата на Лейкърс означава, че те напредват в мача за шампионата във встъпителното издание на турнира, където ще се изправят срещу Индиана Пейсърс за шанс да спечелят Купата на НБА.

Полуфиналните игри се проведоха в T-Mobile Arena в Лас Вегас – както и финалът – със специално проектирани кортове и атмосфера, подобна на тази на мач след сезона.

Докато Пеликанс изглежда насочиха тази състезателна енергия през първата четвърт, като взеха малка преднина от една точка във втората, нападението им стагнира до края на мача, тъй като бяха напълно надиграни от Лилавото и Златото.

Лейкърс влязоха в почивката на полувремето с 13, преди една неравномерна трета четвърт, в която надиграха Ню Орлиънс с 43-17, постави мача извън всякакво съмнение в началото.

„Мисля, че започваме да усещаме какво трябва да станем като отбор, за да печелим баскетболни мачове, да бъдем постоянни“, каза Джеймс след мача, според NBA.
„В защита, ние“ наистина, наистина започваме да се докосваме до това като: „Добре, трябва да се защитаваме всяка вечер.“ Когато се защитаваме, ние си даваме шанс да спечелим всяка вечер.“

Треньорът на Лейкърс Дарвин Хам каза след това, че се радва на различното усещане, което носи състезанието.

„Мисля, че интензивността, която носи този турнир, разкрива това, защото това не е просто игра от редовния сезон.“ той каза. „Не се чувствам така. Залозите са много по-високи и в тези деликатни моменти виждате хората от какви са наистина направени, поне в началните етапи.“

Шестима играчи отбелязаха двуцифрен брой точки на LA. Големият играч на Лейкърс Антъни Дейвис допринесе с 16 точки, 15 борби, пет асистенции, две отнети топки и две блокади, докато Остин Рийвс записа 17 точки, пет борби и седем асистенции от пейката.

Джеймс, който навършва 39 по-късно този месец, беше запален от дълбините, като направи и четирите си опита за три точки през нощта. Той събори три поредни удара във втората четвърт, за да даде тласък на играта на Лейкърс, включително удар с топлинна проверка, който направи от логото на централния корт.

Обратно, Трей Мърфи III поведе своя отбор при отбелязването на точки с 14 точки, докато целият отбор на Пеликанс стреля нищожните 35,8% от полето – и 22,6% от дълбочина – в представяне, което треньорът Уили Грийн описа като „пълно разочарование“ и „а стъпи в грешната посока.”

Задаване на темпото

Изненадващият пакет на IST продължава да привлича вниманието.

Подхранвани от феноменалната игра на изгряващата звезда Тайрис Халибъртън, Индиана Пейсърс победиха Милуоки Бъкс със 128-119 в четвъртък, за да организират среща за шампионата с Лейкърс.

Халибъртън имаше 27 точки, седем борби и 15 асистенции с нула проигравания, докато центърът Майлс Търнър добави 26 точки, 10 борби и три блокади.

Милуоки се върна от двуцифрен дефицит, за да поведе през третата четвърт и се бори с Пейсърс до края, но видя, че мачът се изплъзва, когато Халибъртън удари тройна стъпка назад, за да подпечата победата с по-малко от минута преди края.

Индиана ще се изправи срещу ЛА в мача за титлата в събота. За разлика от останалите игри на IST, финалът няма да се зачита към рекорда за редовния сезон на нито един отбор.

Източник: cnn.com