ЛеБрон Джеймс записва най-висока в кариерата си вечер с 3 точки, когато Лейкърс победи Нетс със 116-104
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-01 | 11:35:48

ЛеБрон Джеймс отново изглеждаше като неостаряващо чудо, докато изигра 1485-ия си мач в кариерата и достигна рекорд за сезона с 40 точки, за да поведе Лос Анджелис Лейкърс до победа със 116-104 над Бруклин Нетс.

Джеймс накара разпродадената публика в Barclays Center да се изправи на крака в неделя вечерта, докато нанасяше финалните щрихи върху своя показ за стрелба за 3 точки през четвъртата четвърт.

Езерняците вече спечелиха шест от своите седем мача. Тази победа ги придвижва до рекордните за сезона девет мача над .500 със седем оставащи мача до редовния сезон.

Лос Анджелис остана девети в Западната конференция, но Лейкърс можеха да хванат Сакраменто Кингс за осмо място или Финикс Сънс за седмо място на Запад, изваждайки ги от играта с единична елиминация номер 9 срещу номер 10.

Ако Джеймс има още един мач като този след сезона, почти всичко е възможно за лидера в кариерата на НБА по голове, който продължава да изумява на 39-годишна възраст. 20-кратният Мач на звездите завърши 13 за 17 общо в неделя вечер.

„Посветих много време на работа върху занаята си“, каза Джеймс.

Джеймс също отбеляза девет тройки на 24 януари 2023 г. срещу Клипърс, като вкара девет за 14.

Неговата 90-процентова точност беше втората най-добра в кариерата му в мачове, в които той отбеляза поне пет тройки, според Elias Sports Bureau.

Джеймс сам удържа Нетс през третата и четвъртата четвърт с тройки, осмата от които дойде, когато той падаше отляво от ъгъла, за да даде преднина на Лейкърс от 108-91.

При следващото притежание Джеймс беше изолиран срещу Клакстън на периметъра и дриблира между краката му няколко пъти, преди да вкара равняваща се на кариерата си девета тройка, за да направи резултата 111-93.

ЛА Лейкърс пътуват до Торонто, за да играят с Раптърс във вторник вечер.

Източник: aljazeera.com