Leinster победи защитаващия шампиона Munster в URC
Breaking News | 2023-11-25 | 00:00:03

Елегантно завършване в 65-та минута от Jordan Larmour даде на Leinster решителен трети опит при победата им с 21-16 в United Rugby Championship над Munster на Aviva Stadium.

Действащите шампиони стартираха мечтано с четвъртия опит на Крейг Кейси за сезона, но небрежният Лейнстър все още водеше с 14-10 на полувремето благодарение на превърнатите резултати от Джеймисън Гибсън-Парк и Дан Шийхан.

Джак Кроули, полуфиналният герой на Мънстър от миналия май, завърши второто полувреме с дузпи само за Лармор, за да изпрати по-голямата част от публиката от 49 246 души у дома щастлива.

Саймън Зебо обяви завръщането си след контузия с брилянтен пробив на петата минута, влизайки в Гари Рингроуз, за ​​да прескочи половината път. Калвин Неш и Антоан Фриш осигуриха подкрепата, като последният разтовари Кейси, за да се хвърли зрелищно в десния ъгъл.

Кроули реализира и бързо направи 10-0 с дузпа, след като първоначалното му прекъсване почти доведе до втори опит – Стивън Арчър издържа в нощта, в която стана играчът на Мюнстер с най-много мачове за всички времена с 269-ото си участие.

Играчът на мача Джак Конан и Рингроуз след това откриха пропуски в защитата на Мюнстер, но въпреки Рори Сканел вижда жълто, защото не се е превъртял близо до собствената си линия, Диармуид Барън отне топката от лош опит за маул на Лейнстър.

Въпреки това, хлабаво разтоварване от Тадхг Бейрне беше наказано от Гибсън-Парк, който прибра собствения си удар за пресичане вляво от стълбовете. Сиаран Фроули, ранен заместник на Бърн, го превърна в игра.

Наказание за промяна на Конан доведе до продължителен период на атака на Ленстър. Бейрн и Том Ахърн се защитаваха здраво за Мюнстер, но Шийхан се прехвърли след удар в 34-ата минута, за да изведе домакините напред.

Кроули увеличи влиянието си в тази междупровинциална борба с ръце с добре спечелена дузпа за променен удар. Той раздели стълбовете в 52-ата минута, за да направи мача за една точка.

В съчетание с удар на Tadhg Furlong, John Hodnett спечели битката за пробив, за да издигне отново Munster. Неш също изглеждаше опасно в Leinster 22.

Caelan Doris влезе, за да пречи и когато Leinster се върна при гостите 22, те бяха клинични. Гибсън-Парк избра Лармор, който се намеси в Шейн Дейли и избяга от лапите на Зебо, за да бяга в решаващ резултат, който Фроули хладнокръвно преобразува.

Кроули отговори от тийнейджъра, намалявайки разликата до пет точки, а Конър Мъри интелигентен блайндсайд пробив предизвика задъхан финал. Обръщанията на Дорис и Бейрн отказаха късни натискания за опити и в двата края.