Leinster удържат борбата на Northampton, за да стигнат до финала на Champions Cup
Breaking News | 2024-05-04 | 21:17:05

Northampton не успя със смела борба през второто полувреме, тъй като Leinster излязоха с 20-17 победители в полуфинала на Investec Champions Cup в Croke Park.

Повторението на финала от 2011 г. беше несъответствие за първия час с крилото Джеймс Лоу, който направи хеттрик срещу лидерите от Премиършип Галахър, които страдаха от голям брой грешки.

Публика от 82 300 души в Дъблин наблюдавах как първият английски клуб, който играеше в домакинството на GAA, стреля няколко пъти, докато Джордж Хенди не пресече, за да им даде надежда за разочарование. Висшата титла на щурм през този сезон и когато Том Сийбрук докосна земята с оставащи шест минути, Лейнстър беше на ръба.

Но четирикратните шампиони се придържаха към това, че вече направиха достатъчно, за да стигнат до финала, където те ще се изправи срещу Тулуза или Арлекинс на стадион Тотнъм Хотспър на 25 май.

Може би в знак на нервност, Светците започнаха, като раздадоха топката евтино и имаше по-лошо, когато дузпа близо до тяхната линия видя Джеймисън Гибсън-Парк хвърли дълъг пас към Лоу, който вкара вътре, за да вкара.

И ранната атака продължи, когато Лоу се приближи за втория си опит, след като Гибсън-Парк хвърли превъзходно разтоварване от атакуващия Селан Дорис .

Нямаше почивка за аутсайдерите, тъй като те се отказваха от дузпа след дузпа, една от тях при пулверизирана схватка и друга за засада при подновяването на играта, а Рос Бърн успя да вкара още три точки.

Атаката на Нортхемптън пламна за кратко, създавайки полушанс, който изчезна поради лош момент, но дузпата на Фин Смит поне ги извади от целта.

Сейнтс трябваше да отбележат гол, но вместо това Лоу завърши своя хеттрик след мародерско бягане на Райън Бейрд изведе Лейнстър на преден крак.

Способността на Лейнстър да запази топката жива изчерпа запасите от защитници на Нортхемптън, давайки на Лоу още един лесен опит.

Две атаки на Светците в 22-те бяха осуетени от дузпи, но в крайна сметка напрежението, което се натрупваше върху домакинската линия, показа, когато чипът и преследването на Хенди бяха разпръснати от Лейнстър и крилото се възползва от шанса да докосне.

Вторият -половинката се оказа много по-голяма надпревара и когато Сийбрук се надпреварва със Смит, който преобразува, резултатът висеше на косъм.

Ленстър плащаха цената, за да свалят крака си от гърлото на гостите, но имаха интелигентността и издръжливостта, за да завършите напрегнатите последни няколко минути.