Leinster загуби първото място след поражение с бонус точки от Stormers в Кейптаун
Breaking News | 2024-04-27 | 22:40:48

Leinster предаде мястото си на върха на таблицата на Обединеното първенство по ръгби, след като загуби с 42-12 от Stormers в Кейптаун.

Победата на Глазгоу с бонус точки над Zebre Parma по-рано през деня показва, че шотландската страна има преднина от четири точки на върха само три кръга преди края.

Доминиращите южноафриканци спечелиха победа с бонус точки след опити на Бен Лоудър, Самаан Моерат, Хершел Джанджиес, Уили Енгелбрехт и Уорик Гелант, като флай-халфът Мани Либок реализира четири и добави три наказания за лична печалба от 17 точки.

Макс. Дийгън и Роб Ръсел преминаха за опити за Лейнстър със Сам Прендергаст, който добави реализация.

След осеяни с грешки начални четири минути, Стормърс бяха първите, които се възползваха от неудовлетвореното подаване на Кормак Фоли беше заловен от Лоудър, който спринтира половината от дължината на терена, за да се докосне под гредите, а Либок прехвърли простото преобразуване.

След това Либок увеличи преднината до 10-0 в средата на първото полувреме след като Leinster бяха наказани за засада при удара и още една дузпа 10 минути преди интервала, увеличиха предимството си още повече.

Libbok добави трета дузпа, преди доминацията на Stormers да се каже, когато отбелязаха втория си опит за вечерта с часовника на червено, когато Моерат си проби път от дузпа, а реализацията на Либок направи 23-0 на почивката.

Стормърс продължиха от мястото, където бяха спрели веднага след подновяването. Jantjies вдигна топката от удар и се стрелна между някакво бледо прикритие на Leinster, за да избяга без съпротива до линията.

Но Leinster не си легна и си проправи път обратно в играта, докато Deegan си пробиваше път от близко разстояние след дузпа на пет метра, преди да обърне провайдъра, когато той проби отляво и пусна вътрешен пас, за да може Ръсел да се плъзне.

Стормърс си осигури бонус точката, когато заместникът Енгелбрехт проби слаб опит за овладяване на Хенри МакЕрлийн за тъч и Гелант постави черешката на тортата с превъзходен индивидуален опит.