Ленстър победи Ла Рошел, за да претендира за място на полуфинал в Шампионската купа
Breaking News | 2024-04-13 | 21:41:33

Ленстър постигна сериозна победа над съперника си Ла Рошел, побеждавайки френския клуб с 40-13 на стадион Авива.

Ронан О „Отборът на Гара пътува до Дъблин, през Корк, с история на своя страна, след като надмина Лейнстър на миналогодишния финал само с една точка.

С късната загуба на крайния защитник Хюго Кийнан, Лейнстър се изправи срещу него от аут, но лазерният фокус на Рос Бърн над ритащия фланг нагласи добре домакините в мача.

Джеймс Лоу успя да пресече линията първи в 18-ата минута, последван от втори от Джеймисън Гибсън- Паркирайте в 38-а.

Ленстър безспорно беше начело, но Ла Рошел все пак намери път точно преди почивката. Перфектното представяне на играча на мача Бърн обаче помогна на хората на Лео Кълън да поведат с 23-13 след съдийския сигнал за полувремето.