Лейнстър увеличава предимството си на върха на таблицата на URC след доминираща победа над Булс
Breaking News | 2024-03-29 | 00:24:19

Играчът на мача Джак Конан беше един от петимата голмайстори за Ленстър във второто полувреме при доминираща победа с 47-14 в Обединеното първенство по ръгби над Водаком Булс на RDS.

Този сблъсък на върха на таблицата беше с качество на тестов мач на моменти, като хората на Лео Кълън сега имат девет точки преднина на върха.

Йохан Гусен впечатли с три дузпи и пробна асистенция, докато Булс водеха с 14-12 на полувремето. Капитанът на Лейнстър Люк Макграт беше осъден за висок опит за голмайстора Кърт-Лий Арендзе.

Въпреки това, след като докоснаха първоначално чрез Джош ван дер Флиер и Ронан Келехър, домакините осигуриха своята бонус точка с 48-ата минута.

Джеймс Лоу и заместникът Майкъл Милн нанесоха щетите, като Дан Шийхан, Конан и Лиъм Търнър добавиха още опити след часовата марка.

Връщайки се на сцената на Полуфинална победа през 2022 г., Булс спечелиха две ранни дузпи в схватка и Гуусен записа три точки на таблото.

Въпреки че 31-годишният полуфинал направи 6-0 точно от собствената си половина , Лейнстър отвърна с отличен опит в 18-ата минута, започнат от Роб Ръсел и завършен от Ван дер Флиер под гредовете.

Когато заместникът на Булс Мпило Гумеде изпусна дузпа за рък, мощен удар от линията видя Келехър да увеличи водят до 12-6.

Въпреки това, Leinster бяха разтърсени, когато 35-метровият удар на Arendse беше незабавно последван от жълтото на McGrath, което вероятно можеше да бъде червено.

Въпреки че Goosen се приземи. третата му дузпа, 14-именен Лейнстър, който накара Джордан Лармур да се намеси в половината на схватката, реализира третия си опит в рамките на пет минути след подновяването. в десния ъгъл. Хари Бърн преодоля трудното преобразуване.

Тъй като Лармор и Ръсел се оказаха смъртоносни в разбитата игра, нововъведеният Джеймисън Гибсън-Парк подкрепи Милн, за да направи 26-14.

Въпреки че и Арендсе, и Дейвид Крил заплашваха, Шийхан показа уменията си, когато риташе съборена линия на Булс надолу, преди да спечели дузпа за променен удар.

Милн пусна Шийхан да се плъзне в 63-та минута след пренасяне на Конан като булдозер. Реализацията на заместващия Рос Бърн увеличи разликата до 19 точки.

Номер осем Конан счупи овладяването на Уили льо Ру за опит номер шест. Арендсе имаше съжаление, че резултатът му от интерсепт беше изключен поради очевидния му ритник на Бърн предварително.

Търнър беше оставен да завърши вкарването чрез обратен пас на Ръсел, като по-възрастният Бърн отбеляза третия си успешен ритник.