Лидерът в шампионата Лестър победи Борнемут, за да достигне до четвъртфиналите на Купата на Англия
Breaking News | 2024-02-27 | 00:48:20

Заместникът Абдул Фатаву отбеляза зашеметяващ победител в продълженията, когато Борнемут загуби с 1-0 у дома от лидера в Sky Bet Championship Лестър.

Фатау прие подаването на Келечи Ихеаначо на границата на наказателното поле, преди да насочи мощен удар с левия крак в горния ъгъл, за да изпрати лисиците на четвъртфиналите.

Лестър направи девет смени от страната, победена в у дома от съперника си за промоция Лийдс миналата седмица, но все пак показаха своите качества във Висшата лига.

Денис Преет отправи първия удар към вратата в мача, когато вкара кротък удар отгоре в ръцете на вратаря Марк Травърс от лофта на Марк Олбрайтън центриране.

Арджан Райхи също стреля широко от границата на наказателното поле в началните минути.

Борнемут даде почивка на голмайстора Доминик Соланке и даде пълен дебют на подписа на Енес през януарския трансферен прозорец Унал.

Турският национал Унал привлече вниманието с усърдна игра през първото полувреме, въпреки че неговият пряк свободен удар от 30 ярда в деветата минута беше малко амбициозен, тъй като летеше високо и широко.

В 15-ата минута резервният вратар на Лестър Якуб Столарчик трябваше да излезе бързо от линията си, за да победи Унал към централната топка на Филип Билинг.

А три минути по-късно Хамза Чудхури беше на разположение, за да изчисти удара на Унал отблизо удар от разстояние от линията.

Халфът на Борнемут Алекс Скот трябваше да се справи по-добре, след като бе изведен от ниско центриране на Луис Синистера, но той пламна от средата на наказателното поле.

Лестър продължи да представлява заплаха при контраатаката и Юнус Акгун трябваше поне да уцели целта, когато стрелна с глава от друго центриране на Олбрайтън.

Лисиците имаха още едно голямо изоставане 11 минути преди полувремето когато левият бек Милош Керкез отправи напречен удар към наказателното поле от шест ярда, но Унал успя да прониже само встрани.

Олбрайтън, един от малкото оцелели от отбора на Лестър, спечелил ФА Къп 2021, беше на сантиметри от него от стрелба на лисиците напред в 41-та минута, когато неговият нисък удар от границата на наказателното поле се заби в греда.

След това вратарят на Борнемут Травърс направи акробатично спасяване, за да обърне последвалия опит на Ваня Маркал над гредата. .

В последните минути на полувремето Stolarczyk направи добро спасяване, за да спре удара с глава на Sinisterra от корнер, преди Скот да насочи отбитата топка към далечната греда.

Това беше Редът на Борнемут да бъде лишен от рамката пет минути след началото на второто полувреме, когато Маркос Сенеси с далечна стрелба победи Столарчик, преди да удари греда.

Столарчик отново влезе в действие в 74-ата минута, за да победи кладенеца на Керкез -удар от близката греда.

Акгюн трябваше да спечели четири минути преди края на редовното време, когато се озова един на един с Травърс, но надви.

Току-що. тъй като изглеждаше, че мачът отива към изпълнение на дузпи, ганаецът Фатаву го спечели в последната минута на първото полувреме на продълженията.