Лионел Меси чупи още рекорди в Мейджър Лийг Сокър с удивително представяне
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-05 | 12:10:34

Луис Суарес отбеляза хеттрик за Интер Маями в събота, но не това впечатляващо постижение е във фокуса на вниманието. Вместо това отново Лионел Меси доминира в заглавията благодарение на представяне, което почти не вярваше.

При победа с 6-2 над Ню Йорк Ред Булс Меси счупи два рекорда на MLS. „Не мисля, че някога ще видим нещо подобно отново“, каза главният треньор на Маями Херардо „Тата“ Мартино, според MLS.

Спечелилият Световната купа аржентинец стана първият играч в лигата, който направи пет асистенции в един мач, докато неговият гол и асистенции направиха приноса му с шест гола на стадион Чейс най-много в един мач в историята на лигата.

Миналата седмица, при победата на Маями над New England Revolution, Меси постави два други рекорда на MLS.

Сега той вкара и асистира в шест поредни мача в лигата, като повиши резултата си от голове за сезона до 10 в осем мача – равно на Суарес. Никой друг играч в MLS не е дал повече асистенции този сезон от 12-те на Меси.

Меси и Суарес създадоха страхотно партньорство, докато бяха в Барселона и двамата безпроблемно прехвърлиха това разбирателство на терена, когато играеха за Маями.

Маями отиде на полувремето с 1-0 загуба, като Данте Ванцейр изведе Ню Йорк напред в 30-ата минута. Но след почивката резервата Матиас Рохас изравни в 48-ата минута, след като бе изведен от Меси.

След това Меси изведе своя отбор с 2-1, преди да се превърне в доставчик на Суарес на три пъти и отново на новото попълнение на Рохас, който завърши мача с два гола. Емил Форсберг се разписа в 97-ата минута за утешителен гол.

Маями остава начело в Източната конференция и следващата среща с Монреал на 11 май.

Източник: cnn.com