Лионел Меси наблюдава как Интер Маями се разпада до срамна загуба с 6-0 срещу Ал-Наср - без Кристиано Роналдо - докато Аймерик Лапорт отбелязва гол от собствената си ПОЛОВИНА... и победителят от Световната купа е принуден да играе въпреки опасенията за ко
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-02-02 | 03:42:49

Бранителят стреля от пряк свободен удар от вътрешната страна на собствената си половина, който прелетя над вратаря на Маями Дрейк Календър, докато той се дърпаше обратно към вратата си. Това направи резултата 3-0.

Домакините бяха повели по-рано за три минути чрез португалския нападател Отавио, преди бразилецът Талиска да удвои преднината малко след това.

Лионел Меси гледа от резервната скамейка как Интер Маями губи с 3-0 от Ал-Насър след 12 минути

Победителят от Световната купа влезе за последните няколко минути на унизителна загуба с 6-0 в четвъртък

Жорди Алба (горе), Серхио Бускетс и Луис Суарес започнаха за клуба на MLS в Саудитска Арабия

Кристиано Роналдо гледаше от трибуните, след като бе отстранен от предсезонния приятелски мач

Въпреки че беше без Меси, Маями все пак пусна титуляр XI, който включваше Серхио Бускетс, Луис Суарес и Жорди Алба.

Отборът на Тата Мартино изглеждаше спрял ранното кървене - резултатът все още беше 3-0 на полувремето - само за Ал-Наср да вкара още три гола след това почивката.

Талиска добави четвърти шест минути след второто полувреме. След това, от двете страни на Суарес и Алба, които бяха заменени, Ал-Насър завърши поражението. Първо Мохамед Маран направи пет, преди Талиска да завърши хеттрика си с оставащи 17 минути.

След това бразилецът наля сол в раните на Маями, като изпълни запазената марка на Роналдо.

Меси остана на пейката до последните шест минути. Твърди се, че е почувствал "дискомфорт" след играта с Ал-Хилал и е бил принуден да отиде на скенер.

Маями имат четири мача в изтощително предсезонно турне, в което ще изминат 23 000 мили. Меси и Ко все още имат мачове в Хонконг и Япония преди новия сезон на MLS. Победителят в Световната купа се очаква да играе в даден момент по време на останалата част от турнето.

Бившият защитник на Манчестър Сити Аймерик Лапорт вкара от собствената си половина

Бразилският полузащитник Талиска отбеляза хеттрик за отбора на Саудитска Арабия в мача в четвъртък

Източник: dailymail.co.uk