Ливърпул 6-1 Спарта Прага (общо 11-2): Червените се класират за четвъртфиналите на Лига Европа, след като отбелязаха четири гола в началните 13 минути, като Коди Гакпо отбеляза два гола, а Мо Салах отбеляза един и издържа цели 90
Daily Mail | 2024-03-15 | 02:41:36

Да се ​​надяваме заради Ten Hag, че той не се е включил през първия четвърт час или повече, тъй като Ливърпул вкара четири гола през първите 14 минути с вълна от удари на Дарвин Нунес, завърналия се Мохамед Салах, тийнейджъра Боби Кларк и Коди Гакпо. ключови мъже, които дават минути на тези, които се нуждаят от игрово време и дават повече шансове на Kindergarten Kop, чийто последен възпитаник Матеуш Мусяловски направи своя дебют за червените.

Ливърпул резервира своето място в Четвъртфиналите на Лига Европа, след като разбиха чешкия Спарта Прага с 6-1

Уругвайският нападател на Ливърпул Дарвин Нунес откри резултата на Анфийлд след само седем минути преди Боби Кларк (горе) да вкара първия си гол за клуба

Доминик Собослай стреля в петата с помощта на злобно отклонение

Но нощта принадлежеше на Салах, толкова често се случва през годините на египтянина в Мърсисайд, но не толкова напоследък, като се има предвид тежката контузия през 2024 г.

Това беше първият му старт от деня на Нова година и той увеличи резултата си за сезона до 20 за седма поредна кампания, плюс хеттрик от асистенции.

Салах дори беше инструктиран да спре да се защитава по-късно в мача, за да управлява фитнеса си през първите 90 минути след много месеци. „Изключителен играч“, каза Клоп. „Мо е достатъчно опитен, за да се възстанови по време на играта.

„Казах му да не се защитава повече, никога не съм казвал това на играч преди! И Боби (вкарва), наистина е хубаво да се види как момчетата се развиват. Беше истинско представление. Това не беше толкова изнервящо, колкото обикновено, всеки може да се прибере вкъщи с нормален пулс, неделя ще бъде различен мач.“

Клоп ще поеме ръководството от още максимум седем мача на Ливърпул на Анфийлд, което накара дори този обикновен мач - който вече беше добре спечелен - да се почувства като повод, който не трябва да се пропуска. Съобщението му за напускане изглежда като майсторски удар по отношение на съживяването на феновете.

Но въпреки че краят на ерата на Клоп в Мърсисайд наближава все повече, неговият отбор не показва нищо признаци на забавяне - и ставане все по-страшно, ако не друго.

Резултатът прави това да изглежда като едно от представянията на сезона и, разбира се, трябва да се похвали , но Спарта беше ужасна.

Провалът в класа беше сеизмичен, въпреки че поне два от головете бяха пряко по вина на Спарта, като Салах и Кларк се редуваха откраднете притежание, след което нахранете другия за докосване. Кларк, който беше объркан за баща Лий от говорителя на стадиона, отпразнува първия си гол на Червените.

Мо Салах отбеляза гол и хеттрик от асистенции във вечер, когато Ливърпул вдигна бунт

Мениджърът на червените Юрген Клоп беше възхитен, докато гледаше своята странична звезда в най-голямата им победа за сезона

Беше дълга вечер за вратаря на Спарта Прага Петер Виндал, който допусна шест пъти

Нунес по-рано изстреля Ливърпул напред с мощен удар близо до греда след хитра работа на Доминик Собошлай.

Уругваецът игра в 47-ия си мач от маратонския сезон и е в добра голова форма, въпреки че по-късно успя да направи обичайния вой, когато стреля широко от пет ярда.

Това беше вечер за изграждане на това, което Клоп нарича „ритъм“, плюс фитнес и увереност, и това беше случаят със Салах, когато се засили възстановяването му от контузия след две изяви като заместник, като египтянинът изпревари Гакпо, за да сложи край на серия от пет мача без гол за холандеца.

Ливърпул леко отстъпи от там и позволи на Спарта да върне един удар чрез Велко Бирманчевич в края на първото полувреме, което накара пътуващите фенове да полудеят, независимо дали по ирония на съдбата или не.

Играчите на Спарта Прага бяха изумени, след като допуснаха три гола в рамките на първите 10 минути

Коуди Гакпо завърши спретнато, за да сложи край на серия от пет мача без гол

Феновете им все още се наслаждаваха на пътуването им и саркастично аплодираха всяко подаване, направено от тяхна страна.

Но всякакви надежди за най-добро завръщане в историята на футбола не издържаха дълго, тъй като Собослай направи двуцифрено равенство на своя отбор в началото на второто полувреме, преди Гакпо да отклони удара на резервата Харви Елиът в посока към вратата за шестия гол за Ливърпул.