Ливърпул държи Ман Сити, докато Халанд вкарва най-бързите 50 гола във Висшата лига
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2023-11-25 | 17:11:04

Гол в 80-ата минута на Трент Александър-Арнолд осигури на Ливърпул равенство 1-1 с лидера Манчестър Сити в събота, запазвайки гола на Юрген Клоп отбор на точка изоставане от първото място в напрегнатата битка за титлата във Висшата лига.

Ерлинг Халанд даде преднина на защитаващия шампиона Сити през първото полувреме на стадион Етихад в събота, като стана най-бързият играч, вкарал 50 гола в лигата.

Но Ливърпул спечели, когато норвежецът не успя да добави секунда от близка дистанция в 79-ата. Гостите веднага тръгнаха в атака, а Александър-Арнолд прониза вратаря на Сити Едерсон.

Равенството сложи край на забележителната серия от 23 победи на стадион Етихад във всички състезания за Сити на Пеп Гуардиола, който оглавява таблицата с 29 точки след 13 мача. Ливърпул има 28 точки.

Арсенал може да стигне до върха, ако победи Брентфорд по-късно през деня.

Халанд откри резултата с малко усилие от границата на наказателното поле в 27-ия.

Вратарят на Ливърпул Алисон прецени погрешно изчистване, което бе засечено от Нейтън Аке, който играеше в Халанд.

Оттук нататък изглеждаше неизбежно къде ще свърши топката, когато нападателят се обърна и стреля в долния ъгъл, въпреки че Алисон успя да докосне удара му.

Епохалният гол дойде в 48 мача и счупи рекорда, държан от бившия нападател на Манчестър Юнайтед и Нюкасъл Анди Коул, който достигна общо 50 гола в 65 мача.

Имаше двоен удар с юмрук на директорските седалки, където бащата на Хааланд, бившият играч на Сити Алф-Инге, празнуваше радостно.

Върнете се на терена, играчът беше нападнат от сини фланелки, след като даде предимство на домакините срещу отбора, който вероятно ще бъде един от най-близките му претенденти за титлата този сезон.

Но той остана да съжалява, че не успя да реализира през второто полувреме, след като Ливърпул бързо наказа Сити.