Ливърпул организира късно завръщане, за да постигне драматична победа над Фулъм на Анфийлд
Breaking News | 2023-12-03 | 19:37:04

Ливърпул организира драматично късно завръщане, за да победи Фулъм с 4-3, след като някои нещастни защити пропиляха два удара от световна класа на Трент Александър-Арнолд и Алексис Мак Алистър и ги остави да се взират в рядко поражение от Анфийлд.

Котиджърс изглеждаха като първият отбор след Реал Мадрид през февруари, спечелил на Анфийлд – и първият във Висшата лига след Лийдс през октомври 2022 г. – след като резервата Боби Гол на Де Кордова-Рийд в 80-ата минута.

Въпреки това, японският национал Уатару Ендо, който беше говорил в навечерието на мача за това колко трудно е намерил висшата лига от пристигането си през лятото, предизвика се завърна, когато отбеляза изравнителния гол седем минути по-късно.

Когато Александър-Арнолд грабна втория си резултат в мача едва минута по-късно, 100-процентовият рекорд на Ливърпул като домакин бе разширен до 11 мача, за да се върне в рамките на две точки от лидера Арсенал.

Макар и вълнуващо, това беше ненужен край на мач, който домакините трябваше да контролират много по-добре, особено след качеството на ранните голове, които отбелязаха.

Фулъм работеше с компрометиран вратар, след като Бернд Лено игра почти 100 минути с превързана глава, след като беше ранен при инцидент в осмата минута, при който голът на Мохамед Салах бе отменен поради засада след изстрел на Доминик Собошлай.

Но докато Ливърпул имаше много опити за вратата, Лено не беше правилно заплашен, докато не се превърна в територия за последен шанс.

Проблемът беше в другия край, където позволиха на отбор да вкарва средно само по един гол във Висшата лига на мач през целия сезон, за да вкара три пъти като гост за първи път от април – също и на Мърсисайд в Евертън.

Головете на Александър-Арнолд или на Мак Алистър бяха достойни за победа и фактът, че не бяха, щеше да бъде от значително разочарование както за играчите, така и за шефа Юрген Клоп.

Пътуване на Szoboszlai на 25 ярда беше цялата покана, от която Александър-Арнолд се нуждаеше, когато изпълни свободен удар от 25 ярда – 50-ият за Ливърпул за сезона – през долната страна на напречната греда.

До този момент всичко изглеждаше толкова лесно и част от проблема беше, че отбор, който показа шест промени от победата над LASK в средата на седмицата, се бореше да излезе от втора предавка.

Притеснително за Клоп, в началото на декември изглеждаше, че на отбора му липсва енергията, необходима да доминира правилно над съперниците, но дори неочакваното изравняване на Фулъм четири минути по-късно не успя да даде сигнал за събуждане.

Тяхната дясна страна беше открита с централно покритие на Александър-Арнолд за Върджил Ван Дайк, който се връщаше след пробив, а бившият Червен Хари Уилсън прокара удар от близката греда под Каоимхин Келехер от центриране на Антони Робинсън от първия опит на Котиджърс за целта .

Връщането на водачеството по брилянтен начин беше само малка част от това, което се изискваше от страна на домакините.

Вълшебното бягане на Луис Диас създаде проблеми и лошото изчистване на Кени Тете беше усложнено от Раул Лош удар с глава на Хименес обратно в опасната зона и пътя на Мак Алистър.

Аржентинският национал позволи на топката да отскочи през тялото му, преди да отприщи издигащ се удар, който намери същия горен ъгъл, който Александър-Арнолд имаше: неговият първи Ливърпул гол и достоен 500-и на "Анфийлд" в 219-ия мач на Клоп на терена.

Хименес и Тете се компенсираха, като първият стреля в корнер от близката греда, а вторият кимна покрай Келехер, което направи първата му Висша лига началото на сезона за контузения Алисон и въпреки че той беше отбелязан за засада, VAR се отмени.

Флагът на асистента обаче спаси Ливърпул дълбоко в добавеното време, когато Келехер запази жив с глава на Жоао Палиня и засада Тим Рийм се включи.

Краката на Лено отказаха Салах точно преди паузата и въпреки че отборът на Клоп увеличи темпото след почивката, същите проблеми останаха с удара на Дарвин Нунез, отразен назад и Собошлай, стрелящ встрани от последвалия корнер.

Нунес имаше още един мач, в който приносът му беше минимален и той проби под ъгъл срещу напречната греда, а също и хвърли топката встрани, след като два пъти беше изместен от Салах.

След това дойде издънката. удар като резерва Де Кордова-Рийд изскочи Костас Цимикас на далечната греда.

Ендо спаси удар с глава и Салах стреля над отскочилата топка, преди японският национал да изравни, извеждайки Александър-Арнолд на нанесе убийствения удар.