Ливърпул победен от Аталанта, за да остави надеждите за Лига Европа на пух и прах
Breaking News | 2024-04-11 | 23:25:35

Мъгливият Ливърпул беше изненадан с 3-0 от Аталанта в четвъртфинален провал в Лига Европа, който може да се окаже последната европейска вечер на Юрген Клоп на Анфийлд.

Това състезание предлага шанса да спуснат завесата върху управлението на неговия германец с европейски трофей на 22 май, но надеждите им да направят емблема на Дъблин са застрашени.

Ливърпул нямаше креативност и съгласуваност в първия четвъртфинален мач, в който Аталанта има пълен контрол над завръщането си в Бергамо благодарение на гола на Джанлука Скамака и късния гол на Марио Пасалич.

Това представляваше първата загуба на Червените от Анфийлд след падането от Реал Мадрид миналия февруари и усложни потенциално скъпото равенство 2-2 на надеждите на Висшата лига срещу горчивия съперник Манчестър Юнайтед в неделя.

Харви Елиът удари рамката, преди ударът на Скамака през първото полувреме да мине покрай Каоимхин Келехер, който бе победен отново от бившия нападател на Уест Хям, след като Ливърпул започна ярко второто полувреме.

Ливид Клоп изрева и размаха ръце, докато призоваваше феновете да повдигнат атмосферата на Анфийлд, но това беше вечерта на Аталанта и Пашалич завърши с незабравим триумф за гостите.

Предупредителните знаци бяха налице за Ливърпул от самото начало.

Елиът изглеждаше фаулиран, но на Аталанта беше позволено да продължи напред в трета минута, като топката в крайна сметка падна за Пашалич, за да отправи удар от шест ярда, който Келехер спаси с лицето си.

Ливърпул реагира с Дарвин Нунез, който нахлу, за да тества Хуан Мусо, преди Алексис Мак Алистър да се нахвърли като отвореният старт продължи.

Аталанта се вдигна към битката, като направи някои прекрасни свободни движения, но червените намираха пропуски, като Нунес загребваше лошо, когато се промъкна.

A затишие в играта беше последвано от зашеметяващ опит на Елиът от дясната страна на наказателното поле, като неговият крив удар отряза долната страна на гредата и уцели далечната греда.

Подобен, макар и по-своенравен опит от Къртис Джоунс, последвано преди Аталанта да смълчи Анфийлд в 38-ата минута.

Дейвид Запакоста, мародерският бивш защитник на Челси, изпрати ниско центриране към Скамака, за да отбележи първи удар, който премина покрай Келехър пред вратата на Коп без флаг.

Момчетата на Джан Пиеро Гасперини продължиха да натискат преди полувремето и трябваше да грабнат секунда в добавеното време.

Мартен де Рун спечели притежанието на половината линия, което доведе до пропускането на неподредения Teun Koopmeiners, за да бъде блокиран от нахлуването на Kelleher.

На почивката се чуха стенания, от които Ливърпул се върна с Мохамед Салах, Андрю Робъртсън и Доминик Собослай.

Въведенията донесоха първоначално подобрение и след като Върджил ван Дайк заби с глава от корнер, Салах беше блокиран от Де Рун, преди да бъде спрян от Мусо.

Нунес вдигна и видя нестандартен удар с глава, уловен като Ливърпул продължи да чука на вратата, само за да бъде ударен отново от Аталанта в 61-та минута.

Твърде просто подаване отдясно към Чарлс Де Кетелаер хвана Ливърпул да дреме, а Ибрахима Конате и Джо Гомес напуснаха Скамака свободен в средата, за да отбележи с премерено първо попадение.

Аталанта почти празнуваше трета само четири минути по-късно, но Коопмайнер успя да удари само през лицето на вратата.

Ливърпул изглеждаха изгубени, докато се опитваха да върнат един назад, като празненствата им при намаляването на изоставането в 79-ата минута продължиха кратко, когато Салах се отклони от засада след подаването на Робъртсън.

Само четири минути по-късно настроението се помрачи още повече, тъй като грешката на Собошлай позволи на Аталанта за пробив, като Скамака се подхлъзна в Едерсън, за да види спасен удар и Пашалич последва пред феновете на гостите, оставяйки на Ливърпул планина за изкачване.