Ливърпул съсипа завръщането на Шефилд Юнайтед на Крис Уайлдър
Breaking News | 2023-12-06 | 00:08:48

Головете на Върджил ван Дайк и Доминик Собослай гарантираха, че Ливърпул съсипа домакинството на Шефилд Юнайтед на Крис Уайлдър с победа с 2-0 на Брамал Лейн.

Холандският център отвърна у дома от корнер през първото полувреме, а Собошлай добави втори при смъртта, за да донесе на Червените и трите точки в Южен Йоркшир, за да удължат серията си без загуба във Висшата лига до осем мача.

Хората на Юрген Клоп намалиха разликата лидерът в лигата Арсенал до само две точки.

Уайлдър беше осъден на загуба в първия си мач като мениджър на Блейдс, две години и половина след като напусна през март 2021 г., след уволнението във вторник на Пол Хекингботъм .

Това беше 12-то поражение на Юнайтед от 15 мача и въпреки че са само на четири точки зад Лутън, изглежда, че имат планина за изкачване.

56-годишният играч получи топло посрещане преди мача и неговата страна започна с ентусиазъм, създавайки две отваряния през първите 20 минути.

Камерън Арчър поведе светкавична контраатака и влезе в Джеймс МакАти, който наистина трябваше да се справи по-добре отколкото просто да мушне право в Каоимхин Келехер от осем ярда.

Арчър имаше следващия шанс, тъй като му беше дадено пространство да нахлуе във вратата, докато Ван Дайк не се натъкна и блокира удара му в жизненоважния момент.

Ливърпул беше далеч от най-доброто си представяне, но започна да поема контрола и поведе в 37-ата минута.

Ван Дайк беше оставен напълно свободен от корнера на Трент Александър-Арнолд и той отбеляза от 12 ярда за първия си гол за сезона.

Гостите продължиха да контролират играта и вратарят на Блейдс Уес Фодерингам трябваше да бъде нащрек, за да отбие удара на Алексис Мак Алистър над гредата преди почивката .

Фодерингам направи още по-добро спасяване 10 минути след началото на второто полувреме, като показа брилянтни реакции, за да прехвърли удара от воле на Мохамед Салах от друг корнер на Александър-Арнолд.

Остриетата успяха да стигнат опора в играта, но липсата им на качество в атака гарантира, че Келехер не беше тестван във вратата на Ливърпул, докато заменяше контузения Алисън Бекер.

Червените бяха тези, които имаха шансове да убият мача като остър пас от креативния Александър-Арнолд, изигран в Дарвин Нунес, но Фодерингам отново се притече на помощ на Блейдс.

Юнайтед хвърли тела напред през последните 10 минути в опит да спечелят точка, но те отново не успяха да затруднят Kelleher, с ранното усилие на McAtee, единственият им удар към вратата в мача.

Вместо това, Ливърпул беше този, който откри късен гол, Szoboszlai клинично стреля, след като Nunez спечели топката дълбоко в добавеното време.