Ливърпул срещу Кристъл Палас – Преглед на мача от Висшата лига
Aljazeera News | 2024-04-13 | 08:11:18

Кой: Ливърпул срещу Кристъл Палас, Висшата лига
Къде: Анфийлд
Кога: неделя, 12 април 13:00 GMT
Действителен рекорд: 62 мача – 35 победи за Ливърпул, 14 за Кристъл Палас, 13 равенства

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп обеща силна реакция от своя отбор, изумен от загубата им с 0:3 на четвъртфиналите в Лига Европа от Аталанта, когато те приемат Кристъл Палас в неделния сблъсък от Висшата лига на Анфийлд.

Джанлука Скамака отбеляза удари от двете страни на полувремето, преди Марио Пашалич да постигне впечатляваща победа за италианците в първия мач в четвъртък, когато Ливърпул падна до най-тежкото общо поражение у дома в европейското състезание.

Ливърпул ще се опита да компенсира изоставането в реванша в Италия следващата седмица и да запази надеждите си за европейска титла живи, но също така има много залог в срещата им с Палас.

Клубът от Мърсисайд участва в напрегната битка за титлата във Висшата лига и е на второ място, изравнен със 71 точки с Арсенал и една пред Манчестър Сити, навлизайки в седмица 33 на мача, със седем оставащи мача до края на сезона.

„Хубавото на наистина лошото представяне е, че можеш да играеш по-добре. Трябва да започнем от там. Казах на момчетата „приберете го у дома“, никой няма да спи добре и утре ще се съберем“, каза Клоп пред репортери.

„Да, трябва да покажем реакция. Определено, 100%, това е ясно.

„За съжаление не е първият път в живота ми, в който губя футболен мач.“

Всички промени за Ливърпул

Клоп направи шест промени в отбора си за поражението от Аталанта, но наскоро контузеното трио Трент Александър-Арнолд, Стефан Байчетич и Диого Жота бяха оставени на пейката.

Германецът каза, че играчите, завърнали се след контузия, вече не могат да си позволят да улеснят пътя си обратно към пълната си форма, добавяйки: „Работата ми не е най-лесната на света, не е и най-трудната.

„Когато имаш играчи, трябва да си сигурен, че ще ги събереш на терена и тогава ще се получи по някакъв начин.

„Нуждаем се от всички и имаме нужда от всички агресивни, във форма, готови, малко ядосани, пълни с желание, подобни неща, а не толкова да се занимавате със собствената си ситуация, като „Нямам ритъм , не съм играл от години, подобни неща. Трябва да се опитате да избегнете това.“

Кристъл Палас ще бъде без услугите на Крис Ричардс, Роб Холдинг, Шейк Дукур и Матеус Франка, които са аут заради контузии.

Орлите са подсилени от завръщането на отново здравия Майкъл Олиз и неговият мениджър Оливър Гласнър казва, че полузащитникът може да започне мача.

Хайро Ридевалд се завърна към тренировки след контузия, която го извади от февруари и защитникът може да се върне в отбора.

Палас записаха само една победа в последните си 10 мача, първият мач на Гласнър начело, и са без победа от пет – загубиха три през това време.

Пробегът остави клуба от Южен Лондон само на пет точки пред зоната на изпадащите, навлизайки в седмица 33 на мача.

Източник: aljazeera.com