Лийфс отбеляза три пъти в третата позиция, за да отбележи Джетс с 4-2
Global News | 2024-01-28 | 04:57:34

УИНИПЕГ – Остън Матюс вкара своя водещ 40-и гол в НХЛ за сезона и записа своята 600-та точка в кариерата, докато Торонто Мейпъл Лийфс спечелиха трети пореден мач с Победа с 4-2 над Уинипег Джетс в събота.

Джетс, които загубиха третия си пореден мач (0-2-1), регистрираха третата си разпродажба за сезона в Canada Life Centre, но много от 15 225 феновете носеха фланелки на Leafs и скандираха за гостите.

Райън Рийвс, Джон Таварес и Симон Беноа, с гол на празна врата, също отбелязаха за Leafs (25-14-8). Мич Марнър и Морган Райли допринесоха с по две асистенции.

Иля Самсонов, който беше в мрежата за продълженията на Торонто с 1:0 срещу Джетс в сряда, спря 24 изстрела.

Защитникът Дилън Самбърг вкара първия си гол за сезона за Джетс (30-12-5), а Мейсън Апълтън добави късен маркер.

Конър Хелебюк направи 26 спасявания за Уинипег, който загуби четири от миналото си шест игри (2-3-1), откакто направи серия от осем победи.

Мачът беше равен 1-1 след първия период.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Джетс отбелязаха при първия си удар в мача, когато Самберг победи Самсонов с удар от точката при 4:13.

Самберг, който не беше отбелязвал в 76 мача, датиращи от ян. 12, 2023 г., се престори, че хвърля маймуна от гърба си, докато се пързаляше към пейката.

Рийвс, който играе първия си мач от 14 декември, отклони удара на Ноа Макгрегър, за да изравни резултата 51 секунди до края началния период.

Нападателят на Leafs Тайлър Бертуци изглежда вкара след 19,3 секунди оставащи, но беше отхвърлен след успешно предизвикателство за намеса на вратаря. Джетс не успяха да се възползват от силовата игра.

Ветеранът от Уинипег Брендън Дилън напусна леда по средата на първия. Отборът изпрати съобщение, че той няма да се върне поради контузия в горната част на тялото.

Торонто надигра Джетс с 8-7 през първия период и запази разлика от 10-1 след първите седем минути от втория.

Вторият фрейм започна с някои бързи игри, включително Hellebuyck, който спря един изстрел, докато беше в седнало положение с изпънати крака.

Самсонов по-късно отрече бързо, близо- в изстрели от трио Джетс.

Джетс получиха чифт силови игри в последните седем минути на фрейма. Те имаха един изстрел при първото си предимство, но по време на втория Самсонов спря удара на Кайл Конър и Джош Мориси удари гредата.

Лийфс изиграха първата си силна игра в началото на третата и Таварес отбеляза в шут на Морган Риели при 1:54, за да запише 13-ия си гол за сезона.

Матюс вкара от високата позиция при 15:28, а Беноа записа първия си гол за сезона в празната врата на 18 :22.

Нападателят на Джетс Мейсън Апълтън добави една за домакинската публика с 12 оставащи секунди.

БЕЛЕЖКИ

Матюс удължи поредицата си от точки до шест игри със седем голове и три асистенции. … Торонто спечели последните си пет мача срещу Уинипег, надминавайки Джетс с 20-7 в тези състезания. … Центърът от топ линията на Джетс Марк Шайфеле беше задържан от шестия си пореден мач, за да се възползва от предстоящия играч и почивка на всички звезди при възстановяването му от контузия в долната част на тялото.