Лийфс победиха Шаркс, за да удължат поредицата от победи до четири
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-01-10 | 04:49:18

ТОРОНТО – Мич Марнър отбеляза два гола и две асистенции, докато Торонто Мейпъл Лийфс спечели категорична четвърта поредна победа, 7-1 над Сан Хосе Шаркс във вторник.

Морган Райли, Остън Матюс, Понтъс Холмбърг, Джейк Маккейб и Ник Робъртсън също вкараха за Торонто (21-10-7), който нанесе три загуби у дома.

Мартин Джоунс направи 22 спасявания пред 18 364 в Scotiabank Arena.

Уилям Ниландер допринесе с три асистенции, като Маккейб направи две, а Риели също добави една.

Хенри Трън беше единственият маркер за Сан Хосе (9-29-3), чиято серия от загуби беше удължена до 12 мача.

Kaapo Kahkonen предаде четири гола при 20 изстрела, докато Макензи Блекууд спря 22 от 25 изстрела релефно.

Рийли откри резултата при 3:12 преди края на първия период. Уилям Найландер имаше двама защитници срещу себе си на синята линия, но прокара пас към отворен Риели в слота и той го стреля над дясното рамо на Кахконен.

Матюс удвои преднината 34 секунди по-късно при мощността играя. Той завърши хубава игра на даване и тръгване с Марнер, взривявайки еднократно покрай дясното рамо на Кахконен от десния кръг за лицево лице.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Марнър се присъедини към групата 54 секунди след втория период. Докато беше избутван от мрежата от Марио Фераро, Марнер успя да отбележи точков удар от Маккейб.

Холмберг направи 4-0 малко повече от минута по-късно. Той беше изскочен в офанзивната зона от Боби Макман и докато задържаше Кайл Бъроуз с лявата си ръка, Холмберг победи Кахконен с изстрел, използвайки само дясната си ръка.

Кахконен беше изтеглен веднага след това и заменен от Блекууд с 17:54 оставащи в рамката.

Трън постави Акулите на дъската 7:21 във втория момент в силовата игра. Той пренасочи удара на Микаел Гранлунд от десния кръг за лице, докато беше в слота.

Маккейб удари предимството на Торонто в 1:27 на третия период. Той стреля еднократно при подаване от бекхенд на Марнър.

Марнър вкара вторите си четири минути в рамката при силовата игра. Той хвърли хлабава шайба, след като Джон Таварес се опита да хвърли шут на Риели отпред.

Робъртсън поведе в 5:54 при силовата игра. Матю Найс го намери в десния кръг за лице, след като вдигна пропуснат удар зад мрежата и Робъртсън го простреля покрай Блекууд. , като загуби три поредни игри. Серията от загуби накара нападателя Дейвид Кампф да остане на пейката за последните трима, а вратарят Иля Самсонов се отказа, след като се бореше през по-голямата част от сезона.

Торонто превъзхожда предишните си три съперника с 9-2, влизайки във вторник, с победи в Лос Анджелис, Анахайм и Сан Хосе. Джоунс беше обявен за втората звезда на НХЛ за седмицата, като се похвали с рекорд 3-0, 0,976 процента спасявания и прекъсване по време на частта.

Maple Leafs: Насочете се към Ню Йорк ще играе срещу Islanders в четвъртък.

Sharks: Пътувайте до Монреал, за да се изправите срещу Canadiens в четвъртък.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 9 януари 2023 г.