LOI: Шамрок Роувърс претърпяха шокираща загуба с 3-1 Уотърфорд
Breaking News | 2024-05-07 | 09:33:04

В SSE Airtricity Premier Division в понеделник вечер шампионите Шамрок Роувърс претърпяха шокираща загуба от Уотърфорд, губейки с 3-1 на стадион Талагт.

Това беше най-лошият възможен старт за Роувърс, тъй като автогол на Леон Пол даде преднина на гостите след три минути. Пет минути по-късно Джони Кени отбеляза, за да изравни нещата за шампионите.

Дийн Макменами възстанови преднината на Уотърфорд в 17-ата минута, преди Конър Парсънс да отбележи гол през второто полувреме, за да подпечата победата.

Шелбърн вкара късно, за да спечели равенство 1-1 с Дери Сити на Ryan McBride Brandywell.

Мениджърът на Шелбърн Деймиън Дъф и треньорът Дейвид Макалистър в края на мача. Снимка: Lorcan Doherty/Inpho

Пол Макмулън изведе Candystripes напред, но попадение на Шон Бойд в 90-ата минута означаваше, че отборът на Деймиън Дъф остава на три точки преднина в горната част на таблицата.

На друго място, Drogheda Юнайтед победи Дъндолк с 2-1. Слиго Роувърс победи Сейнт Сейнт Патрик Атлетик с резултат 1-0.

Междувременно Бохемианс загуби с 1-0 от Голуей Юнайтед.