London Knights изиграха три мача в три града за по-малко от 48 часа
Global News | 2024-02-05 | 02:18:19

London Knights удържаха победа с 4-3 над Guelph Storm, за да завършат три мача през уикенда за три дни.

< img src="https://d21y75miwcfqoq.cloudfront.net/70c8fc80" alt="" style="position:absolute;width:1px;height:1px" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade">

Защитникът на Лондон Сам Дикинсън записа гол и асистенция. Майкъл Симпсън стигна до масивни спирания при завръщането си в групата на Найтс, след като пропусна три поредни мача поради заболяване.

Най-голямото спасяване на Симпсън дойде след шанс за отскок в слота на лондончанина Паркър Снелгроув с малко повече от една минута оставащи. Симпсън спря общо 25 удара на Гуелф.

Победата продължи серия от 18-0-0-2 в последните 20 мача на Лондон.

Дикинсън вкара гола, като постави шайба към мрежата на Гуелф, където Руслан Газизов успя да докосне пас към Каспер Халтунен на границата на гънката за 24-ия гол на Халтунен за сезона, за да започне резултата в 4:06 на първия период.

Лондон поведе с 2-0 в 10:39, когато Ландън Сим намери Сойър Бултън пред мрежата на Гуелф. Рицарите започнаха от начина, по който искате, когато играете третата си игра за по-малко от 48 часа.

За период от три минути и една секунда Storm отне тази преднина като две връзки в Лондон осребриха.

Лондонецът Паркър Снелгроув отбеляза първия си гол в Онтарио в хокейната лига, за да направи 2-1. След това бившият Найт Броуди Крейн събори шайба в края на Лондон и стреля от пръчка, за да изравни играта.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Райън Макгуайър от Гуелф получи двуминутно наказание за проверка на Еван Ван Горп с него, Джаксън Едуард от Лондон получи пет минути голямо наказание за удар с глава и неправилно поведение в играта.

Това създаде ситуация четири-на-четири и това доведе до гол за напред от Оливър Бонк, чийто пас в прореза удари пръчка, отклонена покрай Брайдън Гилеспи за 3-2 преднина на Найтс през първия 20 минути.

Лондън вкара единствения гол за втория период, когато Истън Коуан настрои Сам Дикинсън за взрив от еднократна игра на Найтс. Дикинсън има пет точки в последните си четири мача, а Коуан удължи точковата си серия до 18 мача.

Това се изравни със серия, поставена от Халтунен по-рано тази година и е с една по-малко от най-дългата серия от точки за 2023-24 г., когато Лидерът в класирането на OHL Антъни Романи записа 19 последователни мача с поне една точка.

Коуън продължава да води лигата по точки на мач с 64 точки в 36 мача.

26-ият гол на Брейдън Боуман на годината доближи Storm до един гол, но Лондон удържа останалата част от пътя.

Найтс надиграха Гуелф с 28-24.

Лондон беше 1-за-5 на силовата игра и унищожи всичките пет шанса, които Бурята имаше за предимството на човека.

Плюс, плюс, плюс

Лондон Найтс водят в Онтарио хокейна лига и при двата гола за и в головете срещу. Тези общи сборове на отборите също се връзват с общите индивидуални резултати и играчите на Лондон попълват класациите в плюс-минус.

Най-добрата перспектива за NHL Draft Сам Дикинсън се нарежда на второ място с плюс-38. Джаксън Едуард е четвърти с плюс-36, а Денвър Барки е пети с плюс-33. Въпреки че усъвършенстваните показатели понякога изместват плюс-минус надолу в списъка със статистически категории, те все още дават много ясна перспектива на играч, който е на леда, когато отборът му отбелязва голове, а не е на леда за голове на противника.

Защитникът на Кичънър Мат Андоновски в момента има най-добрия плюс-минус в OHL с плюс-44.

Следва

Найтс правят първото си пътуване до Флинт, Мичиган, на 7 февруари за мач в средата на седмицата срещу Firebirds.

Отборите се срещнаха два пъти в Budweiser Gardens тази година. Флинт победи Лондон със 7-4 на 17 ноември, а след това Найтс спечелиха с 5-3 в навечерието на Нова година, когато Джейкъб Жулиен отбеляза гол и три асистенции за Лондон.

Репортажът ще започне в 6:30 на 980 CFPL, на http://www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.