London Knights отбелязват голяма победа над Saginaw за началото на уикенда
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2023-12-09 | 06:14:20

В последния си мач преди да се отправят към финалния лагер за селекция на отбора на Канада за Световното юношество, Оливър Бонк, Истън Коуън и Денвър Барки поведоха в победата със 7-3 над Saginaw Spirit на 8 декември в Budweiser Gardens.

Триото комбинира 11 точки, като Барки вкара два пъти и добави две асистенции, Коуан завърши с гол и две асистенции, а Бонк добави двама помощници.

Найтс излязоха с най-добрия си старт за сезона, като увеличиха преднината си с 4-0 преди мачът да изтече 14 минути. И тази преднина дойде срещу отбор, който бе спечелил 12 от последните си 13 мача в началото на вечерта.

Каспер Халтунен спечели своя 20-и за годината в ранна мощна игра, за да направи 1-0 при 1: 59.

Барки вкара своя 14-ти гол и 40-та точка преди средата на началния период.

Коуан вкара при отклоняване при 12:46 и след това Джейкъб Жулиен се нареди при още един възможност за силна игра само 52 секунди по-късно и Лондон се озоваха с четири.

В този момент те бяха предали три изстрела.

Четвъртият изстрел на Сагино намери вратата на мрежата на Найт като Родуин Дионисио простреля трафика, за да направи 4-1.

Ландън Сим получава първия си гол за сезона само във втория си мач. 5-1 рицари. #[email protected]/kGQ70p6f5l

— Майк Стъбс (@stubbs980) 9 декември 2023 г.

Лондон се върна бързо, след като Ландън Сим отбеляза гол първият му гол за сезона в едва втория му мач след контузия при хубав деке към неговия бекхенд и резултатът беше 5-1 Найтс.

Преди шантавите и диви начални 20 минути да свършат Хънтър Хейт на Стратрой отбеляза гол, след като направи красив ход в тайта и отборите отидоха в съответните си стаи, за да си поемат дъх заедно.

Ийстън Коуън срещу Денвър Барки на два срещу о . 6-2 Лондон. pic.twitter.com/blD5GW1khK

Сагинау притежаваше единица номер едно за пауърплей в OHL влизайки в мача и той проработи при три последователни малки дузпи в Лондон и Найтс убиха цялото трио и дори добавиха шестия си гол, когато Коуън и Барки полетяха надолу по леда при откъсване двама на о, което Барки завърши за своя 4-ти гол от играч тази година и предимство от 6-2. Barkey е равен с Carey Terrance от Erie Otters за лидерството в лигата при голове от къси играчи.

Спирит нападателят и бивш Spitfire Алекс Кристопулос вкара преди края на втория период и Knights се класираха за финалните 20 минути с преднина от три гола.

Лондон добави последен гол от Макс Маккю, за да завърши резултата една минута и 20 секунди след третия период.

Сам О'Райли асистира за голът на McCue след страхотен пас от Isaiah George. О'Райли направи две асистенции в мача.

Найтс надиграха Спирит с 36-22

Лондън също вкара гол от пауърплей за осми пореден мач, като стигна до 2-за -6.

Наказателното убийство беше перфектен 5-за-5 за Найтс.

Най-горещото място на планетата може би е силовата игра на Найтс

The последният път, когато силовата игра на London Knights беше тиха, беше на 17 ноември срещу Flint Firebirds. Оттогава те имат 16 гола в 32 възможности за невероятните 50 процента успеваемост в период от осем мача.

Влизайки в мача им срещу Sarnia Sting на 5 декември, силовата игра на Лондон беше щракаща 66,6 процента от времето в рамките на половин дузина игри. В текущата си серия Найтс направиха перфектен три за три срещу Saginaw и имаха два мача, в които те направиха три за четири.

Bang-Bang Bo

Човекът който е известен в Лондон, Онтарио, с отбелязването на шампионски гол с 0,1 секунди до края на часовника, стана известен в Лонг Айлънд с отбелязването на два гола за 20 секунди. Бо Хорват от Ню Йорк Айлъндърс вкара в 11:31 на третия период и след това отново в 11:51, когато Айлъндърс унищожи Кълъмбъс със 7-3.

Рекордът на НХЛ за най-бързите два гола от един играчът е четири секунди. Първоначално беше поставен от Нелс Стюарт от Монреал Марунс през 1931 г., но след това беше съпоставен с Дерон Куинт от Уинипег Джетс през 1995 г.

Следва

Рицарите ще бъдат в Сол Стейт . Мари, Онтарио, в неделя, 10 декември, за да играят срещу Soo Greyhounds за втори път този сезон.

Отборите се срещнаха в третия мач на Лондон за сезона в Сол на 4 октомври и ' Хаундс победиха Найтс с 3-2 в дузпа.

Sault Ste. Мари е на първо място в Западната дивизия.

Отразяването ще започне в 13:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer.

Източник: globalnews.ca