Лондон Найтс победиха Китчънър с 6-4, за да поведат с 3-0 в серията над Рейнджърс
Global News | 2024-04-17 | 04:21:34

Джейкъб Жулиен записа хеттрик, докато Лондон Найтс удържаха Китчънър Рейнджърс за победа с 6-4 в игра 3 на април 16 в Китченър Мемориал Аудиториум.

Денвър Барки асистира за всеки от головете на Жулиен и Найтс вече водят на Рейнджърс с 3-0 в най-добрата си от седем серии от втори кръг.

Сам Дикинсън се отчете с невероятно бърз старт, тъй като завърши игра с троен пас само 15 секунди след началото на мача за първия си гол в плейофите за 2024 г. и преднина от 1-0 в Лондон.

Джаред Уули помогна за освобождаването на шайба на Руслан Газизов на синята линия на Кичънър по-малко от четири минути по-късно, а ударът на Газизов попадна в Каспер Халтунен и влезе в мрежата на Рейнджър и Найтс водеха с 2-0 до 20 минути.

Отборите комбинираха пет гола за силна игра през втория период, като Лондон скочи напред с 4-1 с двойка от перспективата на Лондончани и Уинипег Джетс Джейкъб Жулиен, докато Кичънър дойде от Адриан Миселевич.

Нападател на Найтс Калеб Лоурънс получи петминутно голямо наказание за пас с глава и това доведе до гол на Трент Суик, за да стегне резултата до 4-2 за Найтс.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени до вашия имейл, както се случва.

Малка дузпа на Макс МакКю даде предимство на Рейнджърс 5 на 3, а Едуард Сейл с еднократно попадение от дясната страна накара Китчънър да стигне до гол, водещ до последните 20 минути.

Рейнджърс изравни мача 3:13 в третия период след отклоняване на Камерън Мърсър и резултатът остана такъв, докато Барки не вкара пас в гънката на Кичънър, а Жулиен го върна, за да си върне преднината за Лондон.

Барки пусна пас към Жулиен на ръба на гънката на Кичънър малко повече от шест минути по-късно и той погреба своята трета част от играта за втория си хеттрик в кариерата, за да върне преднината на Найтс.

Те щяха да го задържат оттук нататък.

Спасяване на Майкъл Симпсън в последните 30 секунди доведе до празна врата на Исая Джордж и това сложи край на точкуването.

Лондон изпревари Рейнджърс с 34 -29.

Easton Cowan остана без точка за първи път от 25 ноември и това завърши 42 последователни игри с поне точка.

Knights и Rangers на финала NHL Central Scouting List

NHL Central Scouting публикува окончателния си списък преди драфта за NHL 2024 в Лас Вегас. Сред северноамериканските скейтъри забележителните играчи включват защитника на Лондон Сам Дикинсън (7-ми), родения в Делхи и нападател на Брантфорд Марек Ванакер (17-ти), нападателя на Лондон и Гуелф Сторм Джет Лучанко (20-ти), нападателя на Найтс Сам О'Райли (24-ти), защитника на Лондон Джаред Уули (73-и), нападателят на Кичънър Люк Елинас (88-ми), нападателят на Рейнджърс Трент Суик (109-и), нападателят на Найтс Руслан Газизов (192-ри). Себастиан Гато беше изборът на Лондон в 12-ия кръг в селекцията на OHL Priority за 2024 г. и беше 16-ият вратар в класацията на Северна Америка в списъка. Маклин Селебрини беше класиран номер едно сред северноамериканските скейтъри.

Логан Майлу дебютира в НХЛ

Монреал Канадиенс извикаха Логан Майлу на 16 април и той направи своя дебют в Националната хокейна лига в Хабс "последната игра на годината. Майлу игра както за London Knights, така и за London Nationals и има 14 гола и 47 точки в 70 мача от Американската лига с Laval Rocket.

Следва

Мач 4 ще се проведе в четвъртък , 18 април отново в Kitchener Memorial Auditorium.

Отчитането ще започне в 6:30 на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.