Лондон Найтс поддържат наддаването си за първи непокътнати в последния мач за сезона
Global News | 2024-03-23 | 03:56:18

Денвър Барки вкара гол и добави асистенция, за да достигне 100 точки, докато Лондон Найтс удържаха победата с 4-3 над Уиндзор Спитфайърс през март 22 в Budweiser Gardens.

Барки стана първият рицар след Лука Евангелиста, достигнал границата от век. Еванджелиста имаше 111 точки през 2021-22.

Победата позволи на Лондон да запазят контрола върху собствената си съдба в стремежа си да завършат на първо място в хокейната лига на Онтарио.

Найтс ще имат нужда от поне една точка в последния си мач за годината срещу Guelph, за да победят.

Уиндзор не направи нещата лесни.

Спитфайърс отбелязаха началния гол на мача, когато Карсън Изстрелът на Удол удари пръчка и се отклони в мрежата на Лондон в 12:07 на първия период.

Найтс се върнаха в играта с три гола в първите 5:37 на втория период.

Сам О'Райли вкара шайба в мрежата от лявата страна на зоната на Уиндзор, за да изравни мача 1-1 с 19-ия си гол за годината.

Имейлът, от който се нуждаете за деня водещи новини от Канада и целия свят. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Само една минута и седем секунди по-късно 34-ият гол и 99-та точка на Денвър Барки за сезона направиха 2-1 в Лондон. Истън Коуън вдигна асистенция в играта и това удължи неговата серия от точки за франчайз рекорд до 35 мача. Коуан получи видео почит и овации по време на мача.

Алек Леонард намери разхлабена шайба пред мрежата на Спитфайърс малко повече от минута след гола на Барки и Леонард отбеляза, за да изведе Найтс напред с 3- 1.

Ветеранът Уиндзор нападател Райън Ейбрахам стрелна 31-вия си гол в горния ъгъл, за да намали предимството на Лондон до един гол в последните 20 минути.

Райън Струтърс вкара Танер Уайнгард шут в 2:11 на третия период, за да изравни играта.

Найтс спечелиха играта в 7:37, когато Барки нахрани Коуан при пауър игра в Лондон и Найтс удържаха оттам.

Лондон изпревари Спитфайърс с 33-22.

Последните десет изпълнители със 100 точки за Лондон Найтс

Денвър Барки се присъедини към клуба със 100 точки с гол и асистенция срещу Уиндзор Спитфайърс. Границата от 100 точки вече е достигната десет пъти от играч на Лондон от 2014-15 г.

Ето списъка:

100 – 2023-24 – Denver Barkey

111 – 2021-22 – Люк Еванджелиста

102 – 2019-20 – Конър Макмайкъл *сезонът приключи по-рано поради COVID-19

107 – 2018-19 – Кевин Hancock *Hancock раздели сезона между Knights и Owen Sound Attack

121 – 2015-16 – Christian Dvorak

116 – 2015-16 – Mitch Marner

107 – 2015-16 – Матю Ткачук

126 – 2014-15 – Мич Марнър

109 – 2014-15 – Кристиан Дворак

102 – 2014- 15 – Макс Доми. в Budweiser Gardens.

Лондон спечели първите четири мача от сериите за сезона между отборите с общ резултат 17-6.

Бурята спечели последната среща с 5-4 на Sleeman Center на 6 март.

Покриването ще започне в 15:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.