Лондон Найтс помитаха у дома и у дома със Сарния и спечелиха петата си поредна победа
Global News | 2023-12-30 | 05:56:05

Четири точки от Сам Дикинсън, три точки от Руслан Газизов и повече голове от Макс МакКю доведоха Лондонските Найтс до победа с 5-1 над Сарния Стинг в Budweiser Gardens на 29 декември.

Победата даде на Лондон победа в мач от два мача, домакински сет между клубовете и преднина от шест точки към две в годишната серия 402 Rivalry.

Кой друг освен МакКю даде началото на отбелязването на голове.

МакКю удължи поредицата си от голове до девет мача, когато пусна шайба през Карсен Шартие в 5:34 на първия период.

p>

Голът го изкачи с още една позиция в списъка на Лондон с най-дългите последователни голови поредици, датиращи от сезон 1997-98.

Сега МакКю е равен на Джаред Найт и изостава само от Патрик Кейн който вкара в 13 поредни мача през сезон 2006-07 за най-дългата серия за този период. Кейн вкара 25 гола в тази част.

За добра мярка, МакКю добави втория си гол в мача в 14:42 на първия период със злобен изстрел, който изскочи бутилката с вода от горната част на Sting за 17-ия си гол за годината.

Защитникът на Лондон Сам Дикинсън вкара всички голове през втория период, като отбеляза два удара за една минута и 27 секунди. И двата гола паднаха в силовата игра и двата бяха асистирани от Денвър Барки, който премина платото от 50 точки.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Вече Найтс отбелязаха поне един пауърплей гол в 14 последователни мача.

Тайсън Дусет вкара единствения гол на Сарния в 12:12 на последния период, само за да накара Дикинсън да изпрати Газизов и Джейкъб Жулиен при откъсване на двама души 18 секунди по-късно. Жулиен захрани Газизов здраво за неговия 14-и гол за годината, за да удължи поредицата си от точки до седем мача, след като записа гол и две асистенции в мача.

Поредицата от пет победи на Найтс е най-дългата досега през 2023-24.

Лондон надигра Стинг с 40-26.

Найтс бяха без трима редовни защитници в мача. Оливър Бонк е с нападателите Истън Коуан и Каспер Халтунен на Световното първенство по хокей за юноши, Алек Ленърд изтърпя първото наказание от два мача за голямо наказание, което получи на 28 декември, а Итън Маккинън остава аут с нараняване на горната част на тялото.

Световният турнир за юноши вече е интересен

Оказва се трудно да се отбележи гол на Швеция на Световното първенство по хокей за юноши през 2024 г. Всъщност досега това беше невъзможно, Швеция победи Канада с 2-0 на 29 декември, за да спечели първото място в група А.

Швеция не допусна нито един гол през първите си три мача от турнира и закриването им от Канада беше първият път, който се случи от 26 години.

Това означава, че Истън Коуън, Оливър Бонк и останалите им съотборници от отбора на Канада ще се нуждаят от победа над Германия в новогодишната нощ, за да си осигурят второ място. Мачът ще се играе от 13:30 ч. на 31 декември.

Каспер Халтунен и Финландия се намират в по-добро положение, отколкото бяха след победата с 4-0 над Латвия на 29 декември.

Финландия падна с 0-2 преди началото на турнира. Победата над Латвия им гарантира място на четвъртфиналите. Халтунен има 20 гола за Лондон този сезон и има два гола и асистенция в три мача досега на Световното за юноши. Финландия ще играе срещу Швеция в последния си мач от груповата фаза в навечерието на Нова година.

Избраният за проект на Найтс Даниил Устинков играе за Швейцария. Той е 17-годишен защитник и играе в швейцарската национална лига с ZSC Lions. Швейцария играе голям мач срещу Норвегия на 30 декември, който може да реши кой от двата отбора ще се отправи към кръга на изпадащите.

Следва

Рицарите закриват 2023 г. на Нова година Eve с домакински мач срещу Flint Firebirds в 16:00 ч. в Budweiser Gardens.

Отборите играха един срещу друг веднъж тази година в мач, който Firebirds спечелиха със 7-4 на 17 ноември. В момента Флинт е на 8-мо място в Западната конференция.

Отразяването ще започне в 15:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.