Лондон Найтс се прибират с аванс от 3-1 в сериите в Шампионата на Западната конференция
Global News | 2024-05-02 | 04:28:20

Сам О'Райли вкара два гола и добави две асистенции, когато Лондон Найтс победиха Спирит със 7-3 в Сагино в мач 4 от Шампионата на Западната конференция серия на 1 май, за да поведе с 3-1 серия.

Победата отбеляза първия път от осем мача в редовния сезон и плейофите, в които или Найтс, или Духът са победили другия пътя.

Макс МакКю от Лондон направи три асистенции и беше плюс-6. Истън Коуън, Айзая Джордж и Оливър Бонк записаха по гол и асистенция, а вратарят на Найтс Майкъл Симпсън направи 34 спасявания.

Двойка бързи голове за Найтс, всеки отбелязан от играч на име Сам, измъкна Лондон и тичане.

О'Райли постави Сам Дикинсън само 28 секунди в мача и след това точно две минути и една секунда по-късно О'Райли вкара собствен гол, когато се нахвърли между двойка защитници и постави шайбата над ръкавицата на вратаря на Сагино Нолан Лалонде за аванс на Найтс с 2-0.

Духът намали тази преднина наполовина в 5:13 на началния период, когато Калем Мангоне удари отскочил за отляво на мрежата на Лондон при предимство на човек на Сагино.

О'Райли имаше шанс за малко играчи по-късно през периода, тъй като беше изпратен сам към мрежата на Духа от Истън Коуън, но Лалонд го ограби с спасяване с ръкавица.

Всеки отбор добави един гол за силна игра и още един при равностойна сила в средата на 20-те минути.

Ландън Сим вкара за Лондон в 4:04 по сигнал от МакКю до изведе Knights напред с две, но 1:40 по-късно Jorian Donovan от Spirit върна този гол.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Бонк грабна шайбата от купчина крака и стикове пред мрежата на Сагино и я прехвърли с бекхенд над блокиращия на Лалонд, за да направи 4-2 в Лондон, но удар с китката на Оуен Бек премина през трафика малко повече от три минути по-късно и преднината на Найт отново намаля до един гол.

Симпсън направи 23 спасявания през първите два периода в мрежата на Лондон и трите му най-големи дойдоха в бърза последователност, а последните две излязоха от пръчката на Зейн Парех с 11:25 за втория.

В третия период Найтс направиха солидна защита и след това получиха сериозен пробив, когато О'Райли даде шайба на МакКю и той я пренесе в Сагино зона и намери Cowan да отива към мрежата. Ударът на Коуан беше спрян, но шайбата се отклони от пързалката на Джоуи Уилис, който се връщаше, за да се опита да помогне в двубоя двама на един и това изведе Лондон с два гола напред при оставащи 4:05 минути.

След това О'Райли вкара гол при банков удар, който излезе от дъската и влезе в празна врата.

Сам О'Райли хваща шайбата надолу по леда и в празна врата. 6-3 Лондон с оставащи 2:51. pic.twitter.com/tX0YU9PMUF

— Майк Стъбс (@stubbs980) 2 май 2024 г.

Исая Джордж вкара втори празен гол, докато чукна Хънтър Хейт далеч от отскок и проби шайба от дълбочина в собствената си зона надолу по леда и в мрежата, за да завърши попадението.

Духът надстреля Найтс с 37-28.

Лондон беше 1-към-2 в силовата игра.

Сагинау беше 2-към 6.

Джаксън Едуард се завърна в състава на Лондон, след като пропусна първите три мача от серията с Духа по лични причини. Алек Леонард остана извън терена с контузия в долната част на тялото.

Андрю Оке остана извън състава на Saginaw с контузия в горната част на тялото.

Кейлеб Лорънс от Найтс и Джеймс Гуо от Всеки от Spirit завърши пет прекъсвания за игра и ще има право да се върне в съответните си състави в петък, 3 май, когато серията се завърне в Budweiser Gardens в Лондон.

Канада е готова за четвъртфиналите на Световното първенство по хокей U18

Лондонецът Джет Лучанко и неговите съотборници от отбора на Канада ще се срещнат с Латвия на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей за младежи до 18 г. на 2 май 2024 г.

Лучанко е най-добрата перспектива за НХЛ 2024 г. Проект за влизане и ще навлезе в третата си година в хокейната лига на Онтарио през 2024-25 г. Той бе обявен за носител на трофея Уилям Ханли като най-спортсмен играч на OHL.

Избраният от Лондон Найтс Джеймс Хагенс води в турнира по отбелязани точки със седем гола и девет асистенции за 16 точки само в четири мача. Лондон избра Хагенс в шестия кръг през 2022 г. Той и брат му Майкъл се ангажираха да посещават Бостънския колеж от началото на следващата година.

Следва

Поредицата се завръща в Лондон за игра 5 в петък, 3 май.

Излъчването ще започне в 18:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.