Лондон побеждава Сагино с 4-2, за да спечели трофея Уейн Грецки в шампионата на Западната конференция
Global News | 2024-05-05 | 23:42:22

Ийстън Коуан вкара два пъти, а Джаксън Едуард щракна в победния гол с 12:37 до края на третия период, като Лондонските Найтс елиминираха домакините на Мемориалната купа 2024 в шест мача с победа с 4-2 в Сагино, Мичиган.

С духа, настояващ да изравни играта и да остане жив, Cowan стигна до шайбата само пред пейката си на синята линия на Лондон и нанесе удар по леда и в празната мрежа на Сагино, за да подпечата нещата с 37 оставащи секунди до края на мача.

Едуард беше извел Найтс начело с моментален удар от горната част на десния кръг 12 минути по-рано.

След като изравни рекорда на хокейната лига на Онтарио с 29 гола от ръка в 68 мача през редовния сезон, Коуън отбеляза първия гол от ръка на Лондон в Лондон от плейофите в 14-ия мач на Лондон от следсезона.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Рицарите водеха в мача с 1-0 след 20 минути. Голът на Cowan дойде след 50 секунди преди края на първия период и резултатът остана такъв до 16:43 на втория период, когато шайба изскочи от схватка отляво на лондонския край, точно към перспективата на Nashville Predators Joey Уилис, който насочи китката към мрежата на Найт, която премина през голлинията, за да изравни мача.

Сам О'Райли изведе Лондон напред само 1:25 в третия период, когато Макс МакКю получи гол шайба пред Руслан Газизов и той намери О'Райли, който хвърли шайбата от бекхенд покрай Лалонд.

Отново Сагино изравни, когато защитникът на Спирит Джориан Донован намали мрежата на Найт и постави собствен бекхенд над вратата гол линията.

Лондон отговори само 48 секунди по-късно благодарение на удара на Едуард и водеше мача оттам до края.

Духът надигра Лондон с 35-26.

Силови игри не бяха от значение, тъй като Найтс бяха о-за-1, а Сагино излезе 0-за-3.

Канада спечели златото на Световното първенство по хокей за младежи до 18 години

Ден след като удържа победа с 5-4 над Швеция в полуфиналите на Световното първенство по хокей за юноши до 18 г. Отборът на Канада се върна от пасив с 3-1 и победи отбора на САЩ с 6-4, за да спечели златото на турнира за първи път от 2021 г.

Лондонецът Джет Лучанко беше член на отбора на Канада и имаше асистенция в мача и общо седем точки в седем мача.

Следва

Лондон ще очаква победителя от първенството на Източната конференция между North Bay Battalion и Oshawa Generals.

North Bay форсира мач 7 с категорична победа с 8-1 на домашния лед на 6 май.

Мач 7 ще се проведе в Ошава в понеделник, 6 май.