Лучанко отбелязва два гола, помагайки на Storm да победи Generals
Global News | 2023-12-03 | 01:43:03

Guelph Storm успя да спечели победа над гостуващия Oshawa Generals в неделя.

Джет Лучанко имаше три точки следобед, когато Storm победи Generals 3-2 в Sleeman Centre.

Началото на мача за Storm изглеждаше като пренасяне от петъчната загуба от Windsor Spitfires в петък.

Guelph получи много шансове в началото, но не успяха да надминат бившия вратар на Storm Джейкъб Остър (30 спасявания) през първите 20 минути на игра. Oshawa, междувременно, поведе с 1-0 при 4:18 в първия период, след гол на Лука Марели от мощна игра.

Едва след 14:47 във втория период Бурята изравни с 9-ия гол на Лучанко за сезона.

„В последния мач (срещу Уиндзор) получихме много голове,“ каза нападателят от втората година. „Нуждаехме се от един, за да отворим вратите за наводнение.“

Със сигурност го направи. 1:09 по-късно Лучанко отбеляза втория си гол в мача, за да даде преднина на Гуелф с 2-1. Голът дойде след страхотен пас на Вилмер Алриксон. Той, заедно с Гавен Грунднер, получиха по-голямата част от заслугите от Лучанко за двата си гола.

„Нито едно от това не беше за мен, всичко беше тях“, каза Лучанко, който по-късно асистира за силата на Брейдън Боуман- играйте гол през третия период.

Старши треньорът на Storm Чад Уайзман почувства, че головете на Лучанко дадоха на отбора малко искра.

„Получаването на аут в последния мач... това можеше да е една от тези ситуации някога влезе, ще вземем няколко“, каза Уайзман. „Свършихме добра работа, генерирайки много шансове. След като получихме един, успяхме да вземем още няколко.“

Ошауа падна с 3-1 в третия, когато Расмус Кумпулайнен от лицевата среща взе подаване от Калъм Ричи и отбеляза 5 -on-3 power play, за да намали дефицита на Generals (9-12-2-1) до едно.

Но Дамян Славик, едва в шестия си старт от сезона, затвори вратата за останалата част начинът да спре 27 изстрела и да осигури победата на Сторм (16-9-0-1).

„Мислех, че Слави проследи добре шайбата и реших, че играхме добре пред него,“ Уайзман каза.

Следващият мач за Storm е във вторник вечерта, когато те ще направят краткото пътуване по магистрала 7 до Kitchener, за да се изправят срещу Rangers.

Времето за мача е 19:00. и можете да уловите цялото действие на 1460 CJOY.