Лутън го напусна късно, тъй като голът на Джейкъб Браун потопи Кристъл Палас
Breaking News | 2023-11-25 | 20:29:04

Лутън спечели за втори път във Висшата лига този сезон като резерва, драматичният късен гол на Джейкъб Браун спечели победата с 2-1 над Кристъл Палас на Кенилуърт Роуд.

Слаб мач внезапно оживя 18 минути след края, когато защитникът Теден Менги изведе отбора на Роб Едуардс напред от корнер, просто награда за натиска, под който бяха подложили Палас през второто полувреме.

Майкъл Олисе изравни за секунди за гостите, брилянтен гол, който заслужаваше повече от това да бъде в загубена кауза.

Но Лутън, подкрепен от приспадането от 10 точки на Евертън тази седмица , отвърна с рев, подпечатвайки първа домакинска победа във висшата лига от повече от 30 години, когато Браун прониза защитник и вратар седем минути преди да го отбие.

Домакините доминираха над топката в първите 20 минути, но с малко ясна представа как да наранят Палас.

Гостите за сметка на това превъзхождаха владението и почти успяха да отчитат след 23 минути.

Eberechi Eze стреля ниско от дистанция и донесе гол ударно спасяване от Томас Камински, като вратарят се повдигна бързо, за да откаже Джефри Шлуп при отскочилото с превъзходен блок.

Амари Бел удари спекулативен удар от всички 40 ярда, който Сам Джонстън извади удара на кладенец с две здрави длани.

Това капсулира подхода на Лутън през първия период, когато те намериха пътя към гола, както навън, така и в центъра, преграден от организиран ариергард на Двореца.

Том Локиър препъна Езе на 20 ярда, за да даде на Палас последен удар за излизане от безизходицата преди полувремето, но свободният удар на нападателя нямаше силата да победи Камински, който спаси удобно.

Това беше един вид укротено, тежко усилие, което вялото първо полувреме заслужаваше.

Шейк Дукур напусна терена на носилка малко след полувремето, след като падна от топката. Изглежда, че това разстрои Палас и Лутън бързо бяха на върха, Чиедози Огбене се оживи отляво с поредица от ударни удари.

Одсон Едуар вкара топката в мрежата с хладнокръвен завършек на отскочилата топка след Локиър блокира първоначалния му удар, но ВАР се намеси, решавайки, че нападателят е държал топката, когато тя се откъсна от капитана на Лутън.

Гол на този етап за Палас щеше да бъде напълно против хода на играта.

Когато голът на Лутън пристигна минути по-късно, той беше напълно заслужен.

Ъгловият удар на Алфи Даути беше пренесен над левия крак и пристигна в група от тела на осем ярда. Докато главите летяха към топката, Менги се откъсна в очакване на далечната греда и когато тя падна в краката му, той показа невероятно хладнокръвие, за да я докосне и да я прати ниско през вратата в корнер.

Нямаше време да се прецени какво могат да допринесат трите точки за надеждите на Лутън за оцеляване, преди Палас да изравни, Олисе показа защо клубът се стремеше толкова много да го задържи през лятото с великолепен соло гол, навлизайки отляво и огъвайки хладен, извит завърши високо покрай Камински.

Но Лутън не беше свършил и мъчителят на Палас Огбене отбеляза гола, който щеше да го спечели.

Центирането му отдясно стрелна неловко в наказателното поле, но въпреки това трябваше да бъде проста работа за почистване на Йоахим Андерсен.

Вместо това защитникът позволи на топката да мине през него и между него и вратаря се стрелна Браун, който се хвърли, за да тласне Лутън обратно отпред.

Андерсен имаше шанса да се поправи, когато стреля ниско към близката греда на Камински, вратарят го обърна добре назад със силен десен крак, преди Джеферсън Лерма да удари греда в добавеното време.

Но Лутън устоя, за да вложи живот в опита си за оцеляване.