Мачът от Женската Суперлига между Челси и Арсенал се забави поради проблем с чорапите
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-16 | 14:10:49

Сблъсък от Женската Суперлига (WSL) между Челси и Арсенал в петък беше отложен с половин час, след като топчиите бяха принудени да сменят чорапите си, тъй като бяха в същия цвят като тези, носени от Челси.

И двата отбора първоначално носеха бели чорапи, противно на правилата, които изискват всеки отбор да носи различни цветове. Арсенал, като отбор гост, в крайна сметка беше принуден да набави черни чорапи от магазина за стоки на Челси и да покрие марката с лента.

След като мачът започна, Челси затвърди мястото си като лидер в лигата с победа с 3-1 над третия Арсенал пред най-голямата публика на сините на Стамфорд Бридж за женски футболен мач.

Мениджърът на Арсенал Йонас Ейдевал по-късно призна пред телевизионния оператор Sky Sports, че „няма представа“ защо играчите му носят грешните чорапи, добавяйки, че забавянето не е повлияло на представянето им, тъй като е „еднакво и за двата отбора“.

Звездният нападател Лорън Джеймс откри резултата за Челси в 14-ата минута, като победи двама защитници и насочи топката към вратаря на Арсенал Мануела Зинсбъргер, която се опита да я парира, когато тя прескочи над нея и влезе в мрежата.

Само шест минути по-късно Sjoeke Nüsken удвои преднината на Челси, след като засече паса на Cuthbert в наказателното поле и бутна топката в мрежата. Nüsken завърши своята защита преди полувремето, като гърбът й отрази удара на Johanna Rytting Kaneryd в мрежата и даде преднина на Челси с 3-0.

Утешителен гол в 86-ата минута даде малка надежда на Арсенал, но Артилеристите не успяха да започнат късна офанзива.

Мениджърът на Челси Ема Хейс похвали доминиращото представяне на отбора си след това, но каза на телевизионния оператор Sky Sports, че е „изкормена“ от екипа на Арсенал.

„Толкова е лесно да копаеш, но аз съм разстроен за него, защото те са нови хора, това е последното нещо, което вероятно е искал“, каза Хейс. „Ако сменихме чорапите, щях да ги обуя вместо нас.

„Това изобщо не ни дерайлира“, добави тя. „Момичетата представиха точното представяне, което търсех … всички бяха великолепни.“

Източник: cnn.com