Ман Юнайтед 2-0 Евертън: Дузпи на Бруно Фернандес и Маркъс Рашфорд от първото полувреме - след като Алехандро Гарначо беше фаулиран ДВА ПЪТИ - вижте Червените дяволи да се завърнат по пътя на победата, докато скромните карамели се отлепят
Daily Mail | 2024-03-10 | 02:31:52

Бруно Фернандес и Маркъс Рашфорд реализираха от място и Евертън не можа да отговори, въпреки че имаше 23 удара.

Шон Дайш отборът вече е 11 без победа и е достатъчно близо до долната тройка, за да се моли да не получи повече точки от второ зареждане на PSR.

Бруно Фернандеш вкара от дузпа, за да помогне Манчестър Юнайтед постигна победа с 2-0 срещу Евертън на Олд Трафорд

Евертън често изглеждаше по-заплашителната страна, особено в първите 45 минути, въпреки че изоставаше в интервала с 2-0

Алехандро Гарначо (вдясно) беше фаулиран два пъти, първия път от Джеймс Тарковски (вляво), за да даде на Юнайтед две възможности за дузпа

Вашият браузър не поддържа iframes.

Не че Юнайтед може да бъде прекалено празнуващ, въпреки че се възстановява от последователни поражения.

Евертън (4 -4-1-1): Пикфорд 7: Годфри 5.5, Брантуейт 6, Тарковски 5.5, Миколенко 6 (Чермити 88); Харисън 6 (Добин 61 5,5), Онана 6, Гарнър 6 (Йънг 75), Макнийл 6,5; Дукур 6.5 (Гомес 61 6); Beto 5.5 (Calvert-Lewin 61 6.5)

Неизползвани резерви: Вирджиния (Gk), Патерсън, Кийн, Коулман

Записан: Doucoure, Onana

Мениджър: Sean Dyche

Рефер: Саймън Хупър 6

Публика: 73 601

Евертън стана петият отбор в последните шест мача, регистрирал повече от 20 удара, а Юнайтед все още е на осем точки от първите четири.

Поне имат Гарначо, за да удивят феновете. 19-годишният аржентинец с руса руса коса обича да тича и да се опитва да побеждава защитниците. 12 минути, които позволиха на Фернандес да вкара откриващия гол от мястото.

И когато гостите настояха за изравняване, Гарначо се плъзна покрай Амаду Онана като главния Райън Гигс преди беше повален от Годфри.

Този път Рашфорд се засили и след заекване изпрати колегата си от Англия Пикфорд в грешната посока от мястото.

Гарначо очевидно е амбициозен. „Искаме да бъдем в Шампионската лига през следващия сезон“, каза той.

„Мениджърът каза, че всеки мач е финал. Той иска от мен да дриблирам и да стрелям, да излизам един на един срещу защитници.“

Ten Hag знае, че талантливият тийнейджър се нуждае от тоягата, както и от моркова за да разгърне потенциала си.

„Той обича предизвикателствата. Той има нужда от предизвикателство“, каза шефът на Юнайтед. „Става дума за това, че той поддържа фокуса, не само в мачовете, но и през цялата седмица в тренировките.

„Според моя опит винаги трябва да продължавате да казвате на младите играчи, че .'

Дълги периоди от време Юнайтед играеше като гостуващ отбор, опитвайки се да удари Евертън на контра.

Вратарят Андре Онана беше по-зает, отколкото можеше да очаква срещу третите най-ниски голмайстори в дивизията.

Гарначо беше вкарал силен удар отгоре в предишния мач на Гудисън Парк

Бен Годфри фаулира аржентинския нападател, когато Гарначо пренесе топката в наказателното поле на Евертън

Той се хвърли смело в краката на Бен Годфри, направи летящи скокове, за да предпази старото момче на Юнайтед Джеймс Гарнър и Абдулай Дукур и се успокои, когато ударът на Дуайт Макнийл мина встрани от далечната греда.

Заместникът Луис Добин също сгреши лошо, когато нокдаунът на Годфри падна върху него в наказателното поле.

Беше забележимо колко пъти Каземиро и Коби Майноо дадоха топката далеч, въпреки че може да спорят, че съотборниците им не са им давали много възможности, когато са били притискани от сини фланелки.

Юнайтед разчиташе на индивидуалното качество, а не на отбора сплотеност за създаване на собствени шансове. Фернандес получи пряк свободен удар, избит от Пикфорд.

На два пъти той комбинира с Гарначо през второто полувреме, като тийнейджърът пропусна последния щрих. Пикфорд също спаси от Фернандес и Виктор Линделоф.

Ten Hag знае, че се нуждае от края на сезона, за да продължи добре, за да остане на позицията си, като се има предвид, че сър Джим Ратклиф вече е Съсобственик на Юнайтед с известно значение.

Той аргументира тактическия си план за използване на Фернандес и Скот Мактоминей като фалшиви деветки, което позволява на Рашфорд и Гарначо да използват скоростта по фланговете проработи.

„Като цяло добро представяне“, каза той. „Мисля, че те (Фернандес и Рашфорд) решиха кой ще изпълнява дузпите на терена. Наличието на различни играчи е по-трудно за противниковия вратар да разчете.

„Евертън имаше удари, но това бяха положения с ниско качество. И начинът, по който защитавахме сетовете, беше наистина добър.“

За Dyche обясняването на причините за поредното поражение се превърна в повтаряща се тема.

Маркъс Рашфорд изведе домакините с 2-0 преди полувремето, за да прекрати тяхната серия от два мача без победа

Ерик тен Хаг ще се радва, че неговият отбор се завърна на пътя на победата и записа суха мрежа, като Юнайтед ще играе с Ливърпул на Олд Трафорд следващия в ФА Къп

„Понякога трябва да бъдеш наранен отбележи. Брайън Клъф казваше това, но не виждам достатъчно от това в нас.

„Има толкова много добри неща в представянето ни освен инстинкта на убиец . Неотдавна спечелихме четири поредни победи. Кой ще го поеме? Нямаме търпение някой друг да го направи. Имахме повече от достатъчно шансове да спечелим футболни мачове.'

Поне статистиците биха се радвали на победата на Юнайтед с комбинацията от дузпи Фернандес-Рашфорд едва третия път в историята на Висшата лига различни играчи са вкарали от място през първото полувреме.

Другите пъти, когато това се е случвало, са за Фулъм срещу Болтън през 2002 г. (Луис Саа и Стив Марлет) и за Манчетър Сити срещу Лестър през 2021 г. (Рияд Марез и Рахийм Стърлинг).