Манчестър Сити беше глобен със £120 000, след като играчи наобиколиха съдията срещу Тотнъм
Breaking News | 2023-12-18 | 23:48:48

Манчестър Сити беше глобен със £120 000 (€138 000), след като играчите им наобиколиха съдията Саймън Хупър в 94-ата минута на равенството 3-3 с Тотнъм по-рано този месец .

Хупър направи оспорваното обаждане, за да върне играта, след като първоначално играеше предимство след пропуснатото предизвикателство на Емерсън Роял срещу Ерлинг Хааланд.

Хааланд успя да се изправи на крака и да изведе прострелна топка, която изпрати Джак Грийлиш, но Хупър изсвири, за да сложи край на надеждите им за потенциален победител по време на играта срещу Спърс.

pic.twitter.com/4jMXqKXoS4

— Говорител на FA (@FAspokesperson) 18 декември 2023 г.

Искря оживена реакция от страна на играчите на Ман Сити, по-специално Хааланд, разгневен заедно с мениджъра Пеп Гуардиола на тъчлинията.

Халанд изрази разочарованието си отново в края на мача и по-късно даде да се разбере, че е учуден с публикация в социалните медии сайт X.

Футболната асоциация вече глоби Сити, след като признаха, че играчите им са се държали неправилно.

„ФК Манчестър Сити беше глобен със £120 000, след като техните играчи обградиха мач официално в мача от Висшата лига срещу ФК Тотнъм Хотспър в неделя, 3 декември, се казва в изявление на ФА.

„ФК Манчестър Сити призна, че не са успели да гарантират, че техните играчи не са се държали по неподходящ начин по време на 94-ата минута .