Манчестър Сити изостава, за да победи съперника Манчестър Юнайтед с 3-1
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-03 | 20:00:38

Манчестър Сити изостана, за да победи Манчестър Юнайтед с 3-1 и да запази темпото на Ливърпул в надпреварата за титлата в английската Висша лига.

В едно забавно дерби на Манчестър в неделя, Фил Фодън вкара два пъти през второто полувреме – първият зашеметяващ удар извън наказателното поле, а вторият прецизно завършване от тесен ъгъл – за да изпрати Сити по пътя към решаваща победа.

Рашфорд даде шокираща преднина на Юнайтед през първото полувреме, когато неговият гръмотевичен удар от далечна дистанция от около 30 ярда мина извън напречната греда.

Но колегата му от английския национал Фодън отговори с изключителен собствен гол в 57-ата минута, преди да изведе Сити напред в последните 10 минути, след като се свърза с Хулиан Алварес.

До този момент домакините контролираха мача и когато Софиян Амрабат беше изгонен от Родри близо до вратата на Юнайтед, Ерлинг Халанд успя да завърши победата.

Сити, както се очакваше, доминираше голяма част от мача на стадион "Етихад" и ще бъде облекчен с обрата през второто полувреме.

Победата кара отбора на Пеп Гуардиола да изостава с една точка от Ливърпул в надпреварата за титлата във Висшата лига, ден след като Червените отбелязаха късен гол, за да победят Нотингам Форест.

До края на първото полувреме изглеждаше, че Сити може да съжали, че Ерлинг Хааланд е пропуснал великолепния шанс да направи 1-1.

Норвежкият нападател, който вкара пет гола срещу Лутън във ФА Къп по-рано през седмицата, беше на три ярда с отворен гол пред себе си, когато по някакъв начин вкара удар от воле от центриране с глава на Фодън над гредата.

„Това може да е най-лошият пропуск, който някога съм виждал на това ниво“, написа телевизионният оператор и бивш английски национал Гари Линекер в X, бивш Twitter. „@ErlingHaaland трябва да го оглави. Невероятен."

Въпреки това, 23-годишният футболист се поправи със спокоен завършек в добавеното време, което беше неговият 18-и гол във Висшата лига за сезона.

След доминираща игра през второто полувреме, Сити завърши мача със 74,3% притежание на топката и 27 удара срещу двата удара на Юнайтед.

Следващият шампион на Висшата лига играе с Копенхаген в Шампионската лига в сряда, докато Юнайтед се завръща в игра във Висшата лига у дома срещу Евертън в събота.

На следващия ден Сити се изправя срещу лидера в таблицата Ливърпул на Анфийлд.

Източник: cnn.com