Манчестър Сити направи крачка по-близо до четвърта поредна титла, като разби Фулъм
Breaking News | 2024-05-11 | 15:56:19

Манчестър Сити се завърна на върха във Висшата лига и направи още една крачка към титлата с победа с 4-0 над Фулъм на Крейвън Котидж.

Дузата на Йоско Гвардиол, голът на Фил Фодън в 59-ата минута и дузпата на Хулиан Алварес в добавеното време помогнаха на Сити да се придвижи с две точки пред съперника за титлата Арсенал преди гостуването им на Манчестър Юнайтед в неделя.

>

Ако артилеристите загубят точки на Олд Трафорд, Сити може да завърши титлата, когато гостува на Тотнъм във вторник.

Отборът на Пеп Гуардиола, който ще бъде първият отбор в историята, спечелил четири поредни победи Титли във Висшата лига, предизвикаха клинична демонстрация в западен Лондон.

Сити задуши Фулъм с притежание на топката, преди да удари в 13-ата минута.

Левият бек Гвардиол прокара с топката по крилото , играейки добре едно-две с Кевин Де Бройне, преди той да влезе в по-слабия си десен крак и да покаже хладнокръвие на нападател, за да завърши покрай Бернд Лено в долния ляв ъгъл.

Гуардиола даде приоритет на височината в стартовите си XI с четирима традиционни централни защитници, които играят през задната четворка. Решението започна да се отплаща, тъй като гостите доминираха при втори топки и дуели, преди Бернардо Силва да тества Лено от границата на зоната.

Фулъм се бореше да продължи. Предполагаема контузия принуди Нейтън Аке да напусне и неговият заместник Кайл Уокър анулира опитния 35-годишен Уилиан, тъй като домакините не успяха да намерят създател, който да захранва нападателя с девет гола Родриго Мунис.

Сити трябваше да удвои преднината си от ъгъл. Те решиха да излязат и ударът на Де Бройне намери Мануел Аканджи на задната греда, но първият удар на незабелязания защитник на Швейцария прелетя над гредата и в трибуните.

Марко Силва се обърна към пейката в формата на електрическия Адама Траоре, който влезе вместо анонимния Уилиан на полувремето.

След като Траоре тества краката си с бушуващ пробив отдясно, Сити контрира и ударът на Силва беше отхвърлен от Лено от в наказателното поле от шест ярда.

Гвардиол беше победен от Траоре за втори път за толкова минути, колкото Фулъм създаде своя шанс за мача. Ниско центриране на крилото извади Муниз, чийто бърз удар трябваше да бъде задържан от протегнатите ръце на Едерсън.

Но типично за силните инстинкти на Сити, те бяха търпеливи в защита, преди да хвърлят хора напред, за да грабнат секунда.

Силва, който завъртя Антоний Робинсън с възхитително първо докосване в пространството, за да избегне пресата, навлезе в централна зона, като пусна кратко на Фодън, който избра левия ъгъл с бърз първи удар.

Гвардиол докосна центрирането на Силва към задната греда, разчитайки на рядка грешка на Лено, който позволи на топката да мине над линията, за да направи 3-0.

И в в добавеното време Иса Диоп получи втори жълт картон за лошо противодействие в наказателното поле и резервата Алварес реализира от 12 ярда, за да подпечата доминираща победа в гостуването.