Манчестър Сити пише история, като печели Световната клубна купа
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-23 | 13:40:22

Манчестър Сити завърши невероятната си година с още един трофей, разбивайки Флуминензе с 4-0 и спечели Световното клубно първенство в петък.

След като вече спечели Висшата лига, Шампионската лига, ФА Къп и Суперкупата, отборът на Пеп Гуардиола вече може да се похвали с пет трофея през тази календарна година, превръщайки се в първия английски клуб, който някога е държал всички тези титли едновременно.

Последната част от мозайката дойде в една силно натоварена вечер в Саудитска Арабия, когато Манчестър Сити превъзмогна бразилския си опонент.

„През последните 12 месеца показахме, че сме най-добрият отбор в света. Нашите резултати доказват това и постоянството, което успяхме, беше невероятно“, каза капитанът на клуба Кайл Уокър след мача, според Sky Sports.

„Да спечеля тези пет трофея – за мен петте най-големи награди, с които разполагаме – е невероятно. Толкова съм горд, че бях част от това и мога честно да кажа, че е чест да играя заедно с тези играчи. Не бих могъл да искам по-добри съотборници.”

Само 40 секунди бяха необходими на Манчестър Сити да поведе.

Бразилският ляв защитник Марсело сбърка пас при началната размяна, което позволи на Натан Аке да стреля свободно от разстояние. Усилията на защитника се отдръпнаха от гредата, но нападателят Хулиан Алварес беше на точното място, за да превърне отскочилата топка в мрежата с гърди.

Сити продължи да изглежда опасно и удвои преднината си преди почивката, след като опит за центриране на Фил Фодън бе отразен в собствената му мрежа от защитника на Флуминензе Нино.

След това Фодън сам се записа за гол в 72-ата минута след пробив от близка дистанция.

Поражението беше завършено в 88-ата минута, когато Алварес завърши брилянтно представяне с клиничен завършек в далечния ъгъл.

Защитата на Сити беше до голяма степен непроверена по време на мача, което подчертава доминацията на отбора през тази незабравима година.

„Като мениджър това е, с което се гордея най-много; че винаги сме там. Без значение колко печелим, каквито и трофеи да вдигаме, ние сме отново там, за да се борим за следващия“, каза шефът на Сити Гуардиола след мача, според Sky Sports.

„Да спечелиш Требъл беше наистина специално, но да спечелиш още два трофея и сега да държиш тези пет големи титли показва уникалния манталитет на този отбор, на Клуба и неговите фенове.

„Това е нещо, което никой друг английски отбор не е постигал и ние винаги ще помним това невероятно време, което прекарахме заедно.“

Мачът завърши с някои неприятни сцени, след като избухна сбиване между играчи на терена след последния съдийски сигнал, но мачът ще бъде запомнен като още една успешна вечер за Сити.

Шампионът се завръща в Англия, където е изправен пред трудна защита на титлата във Висшата лига.

В момента той е четвърти в таблицата и ще се изправи срещу Евертън в следващия си мач в сряда.

Източник: cnn.com