Манчестър Сити победи Урава Ред Даймъндс, за да се класира за финал на Световното клубно първенство
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2023-12-20 | 09:22:48

Манчестър Сити организира финал на Световното клубно първенство срещу бразилския Флуминензе, след като победи с 3-0 японския Урава Ред Даймъндс въпреки ранните им проблеми в стадион Крал Абдула Спортс Сити в Джеда.

Европейските шампиони бяха разочаровани от добре организирания японски отбор през първото полувреме, но поведоха с автогол на Мариус Хойбратен в добавеното време на втория полуфинал във вторник вечер.

Матео Ковачич направи 2-0 в 52-ата минута с първия си гол, откакто се присъедини към Сити от Челси, а отразеният удар на Бернардо Силва няколко минути по-късно означаваше, че Сити може да изиграе остатъка от мача с контрол на скоростта.

Сити на Пеп Гуардиола, който спечели само три от предишните си осем мача във всички турнири, се стреми да стане четвъртият английски клуб, който печели титлата след Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Челси.

„Играчите знаят колко е важно това за клуба“, каза Гуардиола, който спечели титлата два пъти с Барселона и веднъж с Байерн Мюнхен.

„За да бъдеш на този финал, трябва да направиш невероятни неща, като да спечелиш Шампионската лига. Това може да е единственият път, когато играем това в живота си.

„Ще се опитаме да спечелим титлата, която не ни трябва, за да завършим кръга.“

Сити претърпя някои вътрешни колебания напоследък и се отклони от темпото във Висшата лига в стремежа си към четвърта поредна титла.

Но дори с липсата на Ерлинг Хааланд и разместването на Гуардиола след равенството 2-2 с Кристъл Палас в събота, те имаха твърде много за отбора от J1 League.