Манчестър Сити победи Урава Ред Даймъндс, за да стигне до финала на Световното клубно първенство
Breaking News | 2023-12-19 | 22:49:49

Манчестър Сити се класира лесно във финала на Световното клубно първенство с удобна победа с 3-0 над японския Урава Ред Даймъндс във вторник.

Без Ерлинг Хааланд, победителите в Шампионската лига се нуждаеха от автогол, за да стартират кампанията си в Саудитска Арабия, но ударите през второто полувреме на Матео Ковавич и Бернардо Силва ги накараха да се разхождат към победата.

След като вече добавихме европейския Суперкупата до требъл от миналия сезон, Сити сега ще има шанса да спечели пети трофей за календарната година, когато се изправи срещу бразилския Флуминезе на финала в петък в Джеда.

С Урава, показваща ограничена амбиция срещу страхотната линия на Сити- единствената изненада беше, че мачът остана без голове до добавеното време на първото полувреме.

Сити може да беше без признат централен нападател при продължително отсъствие на Хааланд поради контузия на крака, но защитата на червените получи малко почивка и вратарят Шусаку Нишикава имаше напрегната вечер.

Родри направи първия опит на Сити за гол, когато стреля встрани след осем минути и имаше още един опит, отразен покрай гредата, след като Силва стреля.

Нишикава се справи добре, като се обърна от Матеус Нунеш в половин час и отказа както португалския национал отново, така и Фил Фодън от дистанция.

Сити най-накрая получи пробива, който играта им заслужаваше точно преди паузата, въпреки че се възползваха от късмет.

Нунес проби отдясно и размени пасове със Силва, преди да закара топката ниско към вратата, където тя беше превърната в собствената му мрежа от норвежкия защитник Мариус Хойбратен.

С установяването на преднината си, Сити стегна хватката си след почивката.

Кайл Уокър пусна Ковачич в пространството, за да може халфът на Хърватия да вдигне топката над Нишикава за втори път след 52 минути.

Нунес трябваше да добави още един миг по-късно, но удари с глава след центриране на Джак Грийлиш.

Третият удар дойде точно преди час след като Нишикава отблъсна нов удар на Нунес и Силва вкара отскочилото с помощта на отклонение.

Гуардиола започна да прави промени в последните етапи, докато гледаше напред към финала.

Един от резервите, Хулиан Алварес, беше отказан от Нишикава на от упор и Грийлиш пропиля нов шанс, като забави удара си.

Урава имаше няколко късни шанса, когато Сити отпусна, но Джон Стоунс изчисти, след като Брайън Линсен се възползва от лош обратен пас и Едерсън отказа Шоя Накаджима с краката му.