Манчестър Сити поднови защитата си в Шампионската лига
Breaking News | 2024-02-13 | 00:25:33

Манчестър Сити поднови защитата си в Шампионската лига с удобна победа с 3-1 срещу ФК Копенхаген във вторник.

Кевин Де Бройне и Бернардо Силва отбелязаха от двете страни на неочакван изравнителен гол на Магнус Матсън, докато Сити доминираха в първия мач от 1/8-финалите, те можеха да спечелят много по-убедително.

Отборът на Пеп Гуардиола доминираше във всеки един аспект на известния атмосферен стадион Паркен и Фил Фодън в датската столица постигна заслужен успех късно.

С близо 80 процента притежание, титулярите почти не бяха обезпокоени и ще бъдат уверени, че ще заемат място на четвъртфиналите, когато страните се срещнат отново в Манчестър след три седмици.

Единственият истински недостатък за Сити беше загубата на Джак Грийлиш поради контузия през първото полувреме.

Въпреки имайки почти пълен контрол, едно нещо, което Сити не можеше да направи, беше да накара феновете на домакините да млъкнат.

Както се очакваше, бурното следене на Копенхаген създаде плашеща атмосфера и посрещна всяка атака на Сити със силни свирки и дори сирена.

И все пак това изглежда нямаше ефект върху Сити, който веднага се наложи и трябваше да поведе, когато Де Бройне изстреля с глава центриране на Натан Аке.

Рубен Диас също спаси от Камил Грабара и Аке стреляха отскочилата топка, въпреки че вдигнатият флаг подсказваше, че никой от тях може да не е зачетен.

Копенхаген, тяхната ръждивост на фона на дългата зимна ваканция на Дания е очевидна , се бореха да живеят със Сити и не беше изненада, когато Де Бройне отбеляза първия си удар в 11-ата минута.

Белгиецът, който бързо се върна на предавка след дълго прекъсване поради контузия, изчисли времето си нахлу на пас на Фоден превъзходно и завърши клинично с нисък удар.

Сити изглеждаше гладен за още и Ерлинг Хааланд беше на сантиметри от среща с центриране на Де Бройне, преди топката на Силва да бъде отразена в рамката от Денис Вавро .

Сити претърпя удар, когато Грийлиш, който стартира за първи път от шест мача, беше принуден да напусне след 21 минути скоро след предизвикателство от Диого Гонкалвес, но неговият заместник Джереми Доку добави повече енергия към атаката на Сити.

p>

В рамките на моменти след влизането си Доку постави на Хааланд нещо, което би било зрелищен гол с центриране от воле, но ударът отгоре на норвежеца прелетя.

Сити изглеждаше способен да спечели огромен резултат но забележително се озоваха на ниво, когато Едерсон изравни домакините в 34-та минута.

Вратарят подаде право към Мохамед Елиунуси и, въпреки че бившият Саутхемптън изстрел на нападател беше блокиран, дебютантът Матсън го последва с добър завършек.

Матсън, скорошно попълнение от NEC Nijmegen, почти добави още един скоро след това, но пламна.

Феновете на домакините бяха оживени, но вълнението им не беше за дълго.

Силва възстанови нормалния ред преди почивката с фин завършек, след като Де Бройне надделя над Матсън, за да избере португалеца.

De. Брюне почти увеличи преднината си в началото на второто полувреме, когато тества Грабара, преди Хааланд да стреля с глава към вратаря, а Фодън да отрази усилие, отразено встрани.

Грабара също отблъсна удар на Доку от далечно разстояние и Хааланд беше два пъти отказан от вратаря в добавеното време, преди Фодън да завърши победата след размяна на подавания с Де Бройне.