Манчестър Юнайтед е наречен „най-скучният отбор във Висшата лига“, тъй като Ерик тен Хаг постави нежелан рекорд
The Mirror | 2023-12-30 | 00:55:33

Манчестър Юнайтед е определен като най-скучния отбор във Висшата лига, след като беше победен от Нотингам Форест.

Юнайтед падна до загуба с 2-1 на Сити Граунд в събота, за да окаже по-голям натиск върху Ерик тен Хаг. Головете на Николас Домингес и Морган Гибс-Уайт отмениха утехата на Маркъс Рашфорд и осигуриха на Тен Хаг нежелана история.

Юнайтед влизат в Новата година, като са загубили 14 мача този сезон и 21 във всички състезания през годината. Това е най-лошият им резултат от 1972 г., когато загубиха 25, и е четвъртият най-лош резултат в историята на клуба след 1972, 1921 (24) и 1930 (28).

Последното поражение, което идва след забележително завръщане от 2-0 до победа с 3-2 срещу Астън Вила, предизвика ожесточени критики. Бившият нападател на Висшата лига Крис Сътън каза в BBC Radio 5 Live's 606: „Имах някой да ми изпрати съобщение по-рано с въпроса дали Манчестър е най-скучният отбор във Висшата лига. Знаеш ли какво, трудно е да се спори с това.

Юнайтед бяха наблюдавани от бившия мениджър сър Алекс Фъргюсън и шефа на INEOS сър Дейв Брейлсфорд, които не можеха да бъдат впечатлени от видяното. Но Ten Hag защити представянето на отбора си, обвинявайки контузии и други „проблеми“ за последните им проблеми.

„Трябва да направим представянето си последователно и да се справим по-добре“, каза Ten Hag. „Един мач е 90 минути и ние трябва да инвестираме от първата минута нататък. Надяваме се, че много играчи ще се завърнат през новата година и ще подсилят отбора и състава.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Колко време ще издържи Ерик тен Хаг като мениджър на Манчестър Юнайтед? Коментирайте по-долу.

„Ние знаем причините, поради които не работи. Никой отбор не може да се справи с толкова много проблеми и контузии, които сме имали. Все пак трябваше да се справим по-добре и имаме дълбочина в отбора. Когато имаш толкова много наранявания, дълбочината не е достатъчна.“

Той добави: „Представянето през първото полувреме беше добро. Инвестирахме, за да направим по-малко във финалната трета. Мисля, че трябваше да създадем повече. Второто полувреме имахме моменти, когато допуснахме голове. След това се върнахме в мача и мисля, че мачът беше наш и стигнахме до 2-1 и след това допуснахме. Имахме своите моменти, но не беше достатъчно добър, за спечели тук."

Поражението оставя Юнайтед на седмо място в таблицата на Висшата лига, с девет точки изоставане от първите четири, след като е изиграл мач повече от много от съперниците си. Те спечелиха само един от последните си пет мача в лигата и нямат победа в последните си четири мача като гост в лигата.

Намирането на вратата беше особен проблем, като отбелязаха само 22 гола в 19 мача, така че далеч – само двете дънни страни, Бърнли (20) и Шефилд Юнайтед (15) са отбелязали по-малко. Голмайсторът на лигата, Манчестър Сити, отбеляза 45 пъти.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия