Манчестър Юнайтед грабва точките в трилър със седем гола срещу Уулвс
Breaking News | 2024-02-01 | 00:49:06

Драматичният късен победител на Коби Майноо изстреля Манчестър Юнайтед до зашеметяващата победа с 4-3 срещу Уулвс, докато Маркъс Рашфорд се отърси от блуса на Белфаст.

Първият гол на 18-годишния полузащитник във Висшата лига шокира Молиню в добавеното време, след като изравнителят на Педро Нето изглеждаше грабнал точка за домакините само две минути по-рано.

Дузпа на Пабло Сарабия и близо до Макс Килман дистанционен удар даде надежда на Уулвс – които първоначално се върнаха след загуба от 2-0 и 3-1 – от двете страни на удара с глава на Скот Мактоминей през второто полувреме.

Специален момент. Специален играч.#MUFC || #WOLMUNpic.twitter.com/ziLrmCcyy5

— Манчестър Юнайтед (@ManUtd) 1 февруари 2024 г.

Рашфорд имаше по-рано вкара гол и помогна да асистира на Расмус Хойлунд, след като беше наказан от боса Ерик тен Хаг.

Той се обади за болен в петък и беше пропуснат от отбора за спечелването на ФА Къп в неделя в Нюпорт, след като се твърди, че е пил в Белфаст миналата седмица.

Но това беше отлично завръщане от Рашфорд, като Юнайтед – който се изкачи до седмо място във Висшата лига – нанесе първото домакинско поражение на Уулвс от септември, за да сложи край на серията им от седем мача без загуба.

p>Съобщава се, че Рашфорд е правил текила шотове по време на своя бендър в Белфаст и отговорните за музиката в четвъртък ясно са видели забавната страна, като са пуснали хита на Terrorvision Tequila преди началото.

Но английският нападател се наслаждава на Molineux. а през миналия сезон 26-годишният футболист беше оставен на резервната скамейка, защото закъсня за среща на отбора, преди да влезе, за да отбележи победителя.

Този път му отнеха само четири минути и половина, за да започне новия си изкупителна дъга.

Когато Бруно Фернандес измами ниското подаване на Алехандро Гарначо, Вълците бяха в беда и стана още по-лошо, когато Хойлунд задържа топката и изравни Рашфорд на границата на наказателното поле.

След това нападателят направи добър удар над Хосе Са за третия си гол в последните си четири мача.

Юнайтед, с две победи в предишните си осем мача в лигата, опровергаха лошата им форма с енергичен старт и Каземиро стреля встрани.

Вълците обаче успяха да намерят известна инерция – със заплахата на Матеус Куня – само за гостите да потушат всяко възстановяване с втори гол след 23 минути.

Отново Рашфорд беше замесен, когато прие подаването на Гарначо и мушна Люк Шоу, застъпващ се, за да нанесе ниско центриране, за да Хойлунд изведе пред Крейг Доусън.

Това накара феновете на Юнайтед да скандират „Rashford's on the p***“, докато нахално поздравяваха нападателя.

Rasmus просто обича да вкарва за червените ❤️#MUFC || #WOLMUNpic.twitter.com/55fR7nPZow

Касемиро кимна на Фернандес ' пряк свободен удар и Хойлунд почти засрами Са, когато той нанесе изчистване, само за да топката рикошира встрани.

Откриванията продължаваха с Рафаел Варан, който стреля и празненствата на Хойлунд бяха прекъснати минута преди това полувремето, когато гол беше отменен поради засада.

В добавеното време на Каземиро също беше изключен удар с глава и еднопосочният трафик продължи след почивката, когато Доусън блокира удара на Фернандес.

Това беше най-лошото представяне на Уулвс за сезона, но те почти върнаха гол след 49 минути, само за Лисандро Мартинес да изчисти удара с глава на Килман от линията.

И все пак Юнайтед остана на върха и Вълците оцеляха, когато Тоти загуби притежанието на топката от Гарначо, но Са му спести изчервяването, като спаси усилията на Холджунд.

Нямаше връщане назад за домакините, когато Андре Онана спаси отразения удар на Доусън с лицето си, но те хванаха спасителното въже след 71 минути, когато Каземиро засече Нето в наказателното поле.

Сарабия изпълни дузпата – след дълга проверка на VAR – но Юнайтед отвърна на удара само четири минути по-късно когато Мактоминей, с първото си докосване, кимна в ъгъла на Фернандес.

Домакините обаче отказаха да останат тихи и Килман вкара отблизо, за да направи 3-2 пет минути преди края след удара на Доусън беше блокиран.

Имаше вяра, че Вълците могат да изравнят и те го направиха в петата минута на добавеното време, когато Нето стреля на почивката.

Но хаотичният край беше ограничен от зашеметяващия удар на Mainoo когато яхна две предизвикателства и се сви в долния ъгъл в седмата минута от добавеното време.